Facebook Google+ Twitter

MŚ w Vikersund. Stoch dziesiąty. Robert Kranjec mistrzem świata!

Robert Kranjec po bardzo dalekim skoku w serii finałowej zdobył złoty medal w mistrzostwach świata w lotach. Srebro wywalczył Norweg Rune Velta, a brąz przypadł po upadku faworytowi Martinowi Kochowi. Kamil Stoch zajął dziesiąte miejsce.

 / Fot. Kamil Stoch, fot. Tadeusz Mieczyński Początkowo konkurs o medale mistrzostw świata w lotach miał być rozegrany w piątek i w sobotę. Na każdy dzień zaplanowano dwie serie konkursowe. Jednak z powodu zbyt silnego i zmiennego wiatru jury anulowało najpierw wyniki pierwszej serii a zaraz potem również druga. Zadecydowano także, że w sobotę odbędą się aż trzy serie, które zdecydują o medalach mistrzostw świata. Powodem tych zmian był zbyt silny i zmienny wiatr który wiał na skoczni.

Faworytami do zwycięstwa po treningach i kwalifikacjach byli Martin Koch, Simon Ammann, Andreas Kofler oraz zawodnicy gospodarzy wśród nich lider Pucharu Świata Anders Bordal. Na liście startowej znalazło się czterdziestu zawodników, wśród nich czworo Polaków. Obok Kamila Stocha na Vikersundbakken zobaczyliśmy Krzysztofa Miętusa, Piotra Żyłę oraz Macieja Kota.

Początek sobotniego konkursu rozpoczął się także z opóźnieniem. Pierwsza seria stała pod znakiem kilku dalekich lotów. Najpierw Jurij Tepes poszybował na 235.5 m., chwile potem Norweg Anders Fannemel uzyskał aż 244.5 m. Co było wynikiem gorszym zaledwie o dwa metry do rekordu świata Johana Remena Evensena. Organizatorzy podczas zawodów kilkukrotnie musiało przesuwać rozbieg bowiem po raz kolejny w Vikersund wiał bardzo silny wiatr zmienny wiatr. Z tego powodu jury zdecydowało, że konkurs będzie miał tylko dwie serie, a nie jak poprzednio planowano trzy.

 / Fot. Rune Velta, fot. Tadeusz Mieczyński Bardzo dobrze skoczył w pierwszym skoku również Andreas Kofler. Jednak na prowadzeniu znajdował się Rune Velta po skoku na 217.5 m. Drugie miejsce zajmował Martin Koch, faworyt do zwycięstwa uzyskał 218 metrów. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany był Robert Kranjec, Słoweniec skoczył 217,5 metra i do lidera konkursu tracił bardzo niewiele. Kamil Stoch skoczył 191 m., co nie dało mu nawet miejsca w pierwszej dziesiątce. Słabo spisała się pozostała trójka Polaków. Maciej Kot skoczył 159.5 m., Krzysztof Miętus 174.5 m., a Piotr Żyła 168 m. Po tak krótkich skokach żadnemu z nich nie udało się znaleźć w czołowej trzydzieste.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kibic
  • kibic
  • 26.02.2012 00:48

Świetna relacja .Mam doskonała wiadomość dla kibiców skoków .
Polacy wicemistrzami świata!

Aleksander Zniszczoł walnie przyczynił się do sukcesu
Polska zdobyła srebrny medal w drużynowym konkursie skoków w narciarskich mistrzostwach świata zawodników do lat 23 w tureckim Erzurum. W zespole byli Klemens Murańka, Tomasz Byrt, Bartłomiej Kłusek i Aleksander Zniszczoł.
Złoty medal wywalczyli zawodnicy z Norwegii, a brąz zdobyli Austriacy.
Polacy prowadzili po 1. serii, w której najlepszy skok w ekipie biało-czerwonych miał Murańka - 103,5 m. Nad Norwegami mieli sześć pkt. przewagi. W drugiej próbie Murańka uzyskał 101 m, Zniszczoł doleciał nawet do 105,5 m, ale to wystarczyło tylko do drugiego miejsca, ze stratą trzech pkt do Norwegii.
W polskiej ekipie najwięcej punktów uzyskał Murańka --257,5, Zniszczoł - 255,5, Byrt - 240,5 i Kłusek - 232,0.
To drugi srebrny medal polskich skoczków wywalczony w Erzurum. Pierwszy zdobył w czwartek w konkursie indywidualnym Zniszczoł na skoczni HS 109.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.