Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20338 miejsce

MSPO 2013 - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Nowości technologiczne, produkty militarne światowego przemysłu zbrojeniowego i polski czołg przyszłości to atrakcje XXI MSPO, które odbędzie się 2-5 września 2013 r. w Kielcach. To jedne z największych targów przemysłu obronnego w Europie.

Prezes Polskiego Holdingu Obronnego Krzysztof Krystowski i Prezydent RP Bronisław Komorowski na XX MSPO / Fot. Targi KielceObecny na targach będzie Prezydent RP Bronisław Komorowski, który objął Honorowy Patronat nad MSPO i dokona jego uroczystego otwarcia.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego przez ostatnie lata awansował do rangi największej tego rodzaju imprezy w Europie Środkowo-Wschodniej i trzeciej po Paryżu i Londynie na całym Starym Kontynencie. Wyjątkowe znaczenie dla polskiego sektora zbrojeniowego jakie ma MSPO potwierdza wspieranie go od wielu lat przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Siły Zbrojne RP i Polską Izbę Producentów na Rzecz Obronności Kraju.

MSPO / Fot. Targi KielceMSPO jest wystawą obejmującą wszystkie segmenty produkcji wojskowej. Udział w tym roku w targach weźmie około 400 wystawców z ponad 100 firm zagranicznych z 29 krajów, w tym USA, Turcja, Francja, Niemcy i Norwegia.

Swoją bogatą produkcję obronną na tegorocznym MSPO zaprezentuje Polski Holding Obronny, do którego spółek trafia co druga złotówka wydawana przez MON. Holding jest częścią składową systemu bezpieczeństwa Polski i odpowiada za stały rozwój potencjału i zdolności obronnych Sił Zbrojnych RP. Obecny na MSPO będzie oczywiście Prezes Polskiego Holdingu Obronnego - Krzysztof Krystowski, Prezes Bumar.

Prezes Bumar Krzysztof Krystowski na MSPO 2012 / Fot. BumarPodczas XXI MSPO będzie zaprezentowanych wyjątkowo dużo nowości z branży obronnej. Najbardziej oczekiwaną atrakcją tegorocznych targów jest pokaz Polskiego Holdingu Obronnego wystawiającego premierowo polski bojowy pojazd gąsienicowego - czołg średni kryjący się pod oznaczeniem PL-O1 Concept. Prowadzony jest pierwszy etap w pracach nad stworzeniem nowej rodziny pojazdów gąsienicowych dla polskiej armii. Prototyp ma być gotowy w 2016 roku.

Stacja radiolokacyjna SOŁA, Bumar, MSPO 2012 / Fot. BumarNa XXI MSPO pojawią się także konkurenci walczący o zamówienie na 70 śmigłowców wielozadaniowych, które w najbliższym czasie zamierza kupić MON.

Przedstawione na targach w Kielcach zostaną także m.in. elementy systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej "Tarcza Polski", który stworzyć podjął się Polski Holding Obronny.

Na XXI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego po raz pierwszy zaprezentuje się Stowarzyszenie im. gen. Sławomira Petelickiego. Działalność organizacji imienia twórcy GROMu, tak ważnego człowieka dla historii Wojska Polskiego, opiera się m.in. na pomocy żołnierzom jednostek specjalnych po zakończeniu ich służby. Obecny na MSPO będzie Dyrektor Generalny Stowarzyszenia - Bogdan Węgrzynek, który na targach reprezentować będzie również jako Prezes Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Podczas tegorocznego Salonu w Kielcach zaprezentowane zostaną także nowe rozwiązania i systemy logistyczne ochrony Przeciwlotnicza platforma rakietowa POPRAD, Bumar, XX MSPO / Fot. Bumarsłużące bezpieczeństwu i ratownictwu.

XXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego będą naprawdę wielkim i ważnym dla Polskich Sił Zbrojnych wydarzeniem. Zapowiadają się bardzo ciekawie, przez co wszystkich zainteresowanych nowinkami z branży obronnej pozostaje na nie serdecznie zaprosić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.