Facebook Google+ Twitter

MSWiA chce, by policjanci nie musieli oddawać strzału ostrzegawczego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-23 13:16

Wicepremier Grzegorz Schetyna zapewnił, że nowelizacja prawa do użycia broni ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa obywateli. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji trwają prace nad zmianą zasad użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej przez służby mundurowe.

Grzegorz Schetyna potwierdził, że ministerstwo chce, aby po ostrzeżeniu: "Stój bo strzelam!" policjant nie musiał oddawać strzału ostrzegawczego. Przekonywał, że chodzi o to, żeby policja była skuteczna. Jego zdaniem, obecne przepisy w tej sprawie nie przystają do rzeczywistości. Szef MSWiA zastrzegł jednocześnie, że ministerstwu zależy na zdobyciu akceptacji społecznej dla planowanych zmian.

Wicepremier Grzegorz Schetyna bierze udział w obchodach święta policji w Gnieźnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.07.2009 13:43

Utopia nic więcej!!! Miałem okazję oglądać kilkakrotnie na strzelnicy wyniki strzelań naszych policjantów. Słabiutko!!!! Mało amunicji na tego typu szkolenia ( ograniczenia limitowe ) więc wyniki słabe. Dodajmy do tego, że policjant też człowiek i w chwili stresu różnie zareaguje - rozpoczną się procesy o nieuzasadnione użycie broni. Gdy środki przymusu bezpośredniego zawiodą używa się broni palnej, ale tak żeby tylko zranić nie zabić! Przy braku treningu na strzelnicach - profesjonalistów nie będzie, a za marną pensyjkę jaka otrzymują, nie stać policjanta na zakup amunicji i trenowanie we własnym zakresie. Nawet zabronione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.