Facebook Google+ Twitter

MSWiA: Polski raport będzie gotowy w lutym

"Komisja Millera chce przedstawić raport w lutym. Mówimy o raporcie, który jest finalnym dokumentem" - powiedziała TVN24 Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSWiA.

 / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/licencja CC 3.0"Komisja ministra Millera pracuje, prace są bardzo zaawansowane i komisja chce przedstawić raport w lutym. Mówimy o raporcie, który jest finalnym dokumentem" - powiedziała TVN24 Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSWiA.

Komisja przeanalizowała już nagrania rozmów samolotu i wieży kontrolnej. "Mamy już część [badań - przyp. red.] na tyle zaawansowanych, że komisja ma nowe wątki, co do których autentyczności jest przekonana. Jak te badania się zakończą, to oczywiście wszystko wskazuje na to, że raport powinien być gotowy w lutym" - wyjaśniła Woźniak.

Paweł Graś zdradził także, że rząd pracuje nad dokumentem, będącym "wyrazem naszych zastrzeżeń co do procedury i co do niewywiązywania się strony rosyjskiej z Konwencji Chicagowskiej". Raport MAK nie uwzględnia m.in. wydarzeń z wieży: znajdowały się tam osoby trzecie. "Jeśli reakcji ze strony rosyjskiej nie będzie lub będzie ona negatywna, wtedy będziemy mogli zwrócić się do ICAO z wnioskiem o interwencję i dalsze procedowanie tej sprawy" - powiedział Graś.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.