Facebook Google+ Twitter

MSWiA rozpoczęło kontrolę w agencji ochroniarskiej Zubrzycki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-03 21:14

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęło kontrolę w agencji ochroniarskiej Zubrzycki w związku ze skargami kupców z KDT. Kupcy oskarżają pracowników agencji, którzy towarzyszyli komornikowi podczas egzekucji o pobicie i użycie wobec nich gazu.

Jacek Sońta z MSWiA powiedział, że jeśli agencja ochroniarska działała niezgodnie z prawem, to czekają ją poważne konsekwencje. Wyjaśnił, że naruszanie zapisów ustawy przez każdą agencję może skutkować odebraniem jej koncesji. Los licencji dla agencji Zubrzycki zależy więc od wyników kontroli.

Do starć między kupcami a służbami porządkowymi doszło 21 lipca, gdy komornik próbował wyegzekwować postanowienie sądu o eksmisji handlujących w budynku KDT. Dom towarowy, który stoi na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie ma zostać zburzony. W tym miejscu ma powstać muzeum i stacja metra.

Właściciel agencji Sylwester Z. jest jednym z oskarżonych w sprawie korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu. Został zatrzymany w 2007 roku i ciąży na nim zarzut obietnicy wręczenia dyrektorowi COS łapówki w zamian za zawarcie umowy na ochronę ośrodków COS. Akt oskarżenia w tej sprawie we wrześniu 2008 roku trafił do warszawskiego sądu rejonowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.