Facebook Google+ Twitter

MSWiA uspokaja: Nie ma zagrożenia powodzią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-17 12:37

Na razie nie ma zagrożenia powodzią - wyjaśnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Może ono wystąpić w przypadku gwałtownego ocieplenia. Choć co prawda w najbliższych dniach synoptycy zapowiadają lekką odwilż, zima wróci do nas już po 20 lutego.

Małgorzata Woźniak z MSWiA mówi, że na razie warunki atmosferyczne są korzystne. W nocy temperatury są ujemne, dzięki czemu śnieg topi się powoli. Nadchodząca odwilż także nie będzie gwałtowna.

Wszystkie służby są jednak w gotowości. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji regularnie odbywają się spotkania ze specjalistami, którzy monitorują sytuację.

Jak podkreśla Paweł Witkowski z wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego wojewody mazowieckiego nie wolno lekceważyć żywiołu. Cały czas trwa monitoring stanu wód oraz współpraca z IMGW. Śniegu najwięcej jest na Mazowszu, pokrywa sięga 48 centymetrów ocenia Paweł Witkowski.

W pogotowiu są ratownicy i żołnierze. Na wypadek powodzi przygotowano worki na piasek, agregaty prądotwórcze, łodzie, motorówki i pontony.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: MSWiA powódź


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.