Facebook Google+ Twitter

MSWiA ws. wniosków generalskich: Nie zmieniano i nie ukrywano danych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-13 22:14

W odpowiedzi na odrzucenie przez prezydenta dziewięciu wniosków MSWiA o nominacje generalskie resort wyjaśnia, że nie zmieniano i nie ukrywano danych dotyczących służby proponowanych do mianowania kandydatów.

Wcześniej szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Aleksander Szczygło, powiedział, że wnioski MSWiA były źle przygotowane. Według niego w dwóch przypadkach zaważyły fragmenty życiorysów policyjnych komendantów. Jeden z kandydatów nie chciał wytłumaczyć swojej działalności z okresu PRL, inny usunął z życiorysu służbę w ZOMO.


MSWiA podkreśla także, iż integralną częścią każdego wniosku o mianowanie na stopień generalski jest przebieg służby. Dodaje, że w przypadku osób, wobec których składano wnioski w 2008 i 2009 roku przebieg służby był identyczny.


Ministerstwo poinformowało także, iż nie planuje zmian w strukturze etatowej Biura Ochrony Rządu, w tym zmniejszenia liczby etatów generalskich. Podkreśla, że nigdy w wystąpieniach pokontrolnych Najwyższej Izby Kontroli nie stwierdzono rażących uchybień i nieprawidłowości w zadaniach realizowanych przez zgłoszonych kandydatów.

Po decyzji prezydenta o odrzuceniu wniosków MSWiA, Szczygło mówił, że w przypadku dwóch kandydatów z BOR Lech Kaczyński czeka na analizę na podstawie raportu Najwyższej Izby Kontroli. Szczygło podkreślił, że w przypadku stołecznego komendanta policji prezydent czeka na ocenę sprawy zamieszek pod KDT.


Z 11 kandydatur MSWiA prezydent Lech Kaczyński podpisał tylko dwie. Mają one być wręczone 15 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.