Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2917 miejsce

MSWiA. Za wzorową służbę, zaangażowanie i poświęcenie

Krzyże Zasługi za Dzielność otrzymało 13 policjantów i dwóch strażaków, którzy ratowali życie innych ludzi. Funkcjonariusz SG otrzymał medal za Ofiarność i Odwagę. 20 funkcjonariuszom Policji, PSP, SG i BOR przyznano nagrody finansowe.

 / Fot. Archiwum MSWiANagrodzono również funkcjonariuszy z Poznania i warszawskiego CBŚP, którzy niedawno zatrzymali Arkadiusza Ł. ps. „Hoss”, szefa tzw. mafii wnuczkowej.

Z rąk ministra Mariusza Błaszczaka wyróżnienia odebrali m.in. post. Monika Mrówczyńska i sierż. Patryk Wiśniewski – policjanci / Fot. Archiwum MSWiA z drogówki, którzy uratowali życie dziecku mającemu problem z oddychaniem, mł. asp. Andrzej Artemiuk i asp. szt. Krzysztof Adamowicz, którzy uwolnili porwaną 12-letnią Amelię z Golczewa, a także mł.asp. Karol Wieczorek, który uratował życie 6-letniego Oliwiera pogryzionego przez psa w Dubinie.

 / Fot. Archiwum MSWiAWśród odznaczonych Krzyżami znaleźli się m.in. asp. Piotr Sowiński, st. asp. Ireneusz Kozicz, post. Piotr Leśniak i st. post. Paweł Koral - 31 stycznia 2016 r. o godz. 3:30 otrzymali oni informację o pożarze bloku. Udali się na miejsce i ewakuowali mieszkańców – wynieśli m.in. śpiące dzieci. W czasie interwencji funkcjonariusze ucierpieli - asp. Sowiński w wyniku zadymienia zasłabł, a pozostali z tego samego powodu zostali przewiezieni na SOR.

 / Fot. Archiwum MSWiAKrzyż Zasługi otrzymał również st. sierż. Bartosz Marciniak – policjant pełni służbę w Komisariacie Wodnym we Wrocławiu. 5 października 2015 r. wraz z post. Piotrem Połciem otrzymali informację, że nieznana osoba skoczyła z mostu kolejowego do Odry. Po dostaniu się na miejsce, st. sierż. Marciniak wskoczył do wody i wyciągnął osobę na brzeg – post. Połeć udzielił jej pomocy przedmedycznej. Później okazało się, że osobą, która wpadła do wody była 13-letnia dziewczynka.

 / Fot. Archiwum MSWiAMł. asp. Krzysztof Korba i kom. Radosław Kacprzak, także nagrodzeni Krzyżami Zasługi, w styczniu 2015 roku podjęli interwencję wobec mężczyzny, który na dachu dziesięciopiętrowego budynku groził, że skoczy i popełni samobójstwo. Dach był mocno oblodzony – okazało się, że niedoszłemu samobójcy próbowało pomóc dwóch mężczyzn, którzy poślizgnęli się i w efekcie cała trójka znalazła się w niebezpieczeństwie.

Policjanci uratowali wszystkich mężczyzn – okazało się, że niedoszły samobójca był pod wpływem alkoholu.

Ministrowi SWiA towarzyszyli m.in. komendant główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski, komendant główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński i inni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Minister powinien uhonorować komendanta kościańskiej policji za pasmo sukcesów w kategorii "oszczędność".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.