Facebook Google+ Twitter

MSZ chce walczyć z "polskimi obozami" hasłem "wadliwe kody pamięci"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce walczyć z notorycznie pojawiającymi się w zagranicznej prasie określeniami "polskie obozy koncentracyjne". Proponuje, aby w odniesieniu do kłamstwa historycznego używać określenia "wadliwe kody pamięci".

 / Fot. LogaritmoW 2012 roku polscy dyplomaci interweniowali 120 razy w związku w pojawiającymi się w zagranicznej prasie określeniami "polskie obozy koncentracyjne" czy "polskie obozy zagłady". MSZ chce z tym skończyć i właśnie dlatego rusza z kampanią, która ma wykluczyć takie sytuacje w przyszłości.

Pomysł resortu opiera się na tym, aby w odniesieniu do kłamstw historycznych używać określenia "wadliwe kody pamięci" - pisze rzeczpospolita.pl. Ma nadzieję, że przyjmie się ono przede wszystkim za naszą zachodnią granicą oraz w krajach anglosaskich.
reślenia: „wadliwe kody pamięci".

Pomysł nie przemawia do Tomasza Sekielskiego. "Obawiam się, że jeśli ktoś w internecie chce walczyć z kłamliwymi i obraźliwymi dla Polski sformułowaniami o polskich obozach zagłady, to zwrotem o wadliwym kodzie pamięci raczej niczego nie zwojuje" - skwitował w TOK FM, dodając: "Mam nadzieję, ze MSZ wymyśli coś lepszego".

Przypomnijmy: przeciwko określeniu "polskie obozy" protestował Tomasz Osuch, autor W24. Po jego interwencji w redakcji brytyjskiego portalu sportowego, krzywdzące polską pamięć narodową sformułowanie "polski obóz koncentracyjny" zostało usunięte.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.