Facebook Google+ Twitter

MSZ nie ma informacji na temat żądań porywaczy "Bow Asir"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-27 19:17

MSZ nie ma żadnych informacji na temat żądań porywaczy statku "Bow Asir" u wybrzeży Somalii z pięcioma polskimi marynarzami na pokładzie. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapewnił, że Polska jest w stałym kontakcie z norweskim armatorem.

- Prowadzimy wszystkie działania dyplomatyczne i konsularne, jakie w tego typu przypadkach prowadzą inne kraje. Ale przypominam, że główna odpowiedzialność za rozwiązanie tej sytuacji leży na właścicielu statku i armatorze - dodał minister.

Radosław Sikorski odpierał też zarzuty, że Polska nie wyciągnęła wniosków z poprzedniego porwania naszych marynarzy pływających na supertankowcu "Sirius Star". - Kilka tygodni temu mówiłem, że wtedy kiedy porywani są nasi marynarze najchętniej wysłalibyśmy flotę i kanonierki, tylko trochę kanonierek brak. Nie łatwo jest upilnować Ocean Indyjski, piraci są bardzo bezwzględni i stosują niekonwencjonalne metody - dodał szef polskiej dyplomacji.

Radosław Sikorski powiedział, że będzie rozmawiał z przedstawicielami krajów członkowskich o zwiększeniu unijnej misji morskiej w tym regionie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.