Facebook Google+ Twitter

MSZ: Polak porwany w Pakistanie żyje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-04 16:50

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski poinformował, że polski inżynier porwany w Pakistanie żyje.

Rząd w Islamabadzie ma do wieczora czas na spełnienie żądań porywaczy. Przedstawiciele ugrupowania Tehrik-e-Taliban twierdzą, że to właśnie oni przetrzymują Polaka. Zapowiedzieli, że jeśli do wieczora nie zostaną spełnione ich postulaty, mężczyzna zginie.

Piotr Paszkowski podkreślił, że istnieją sygnały ze strony pakistańskiej świadczące o tym, iż porywacze są skłonni przedłużyć ultimatum. Jednak, jak zaznaczył rzecznik, MSZ czeka na oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Rzecznik MSZ dodał, że żądania porywaczy są czysto polityczne i skierowane do władz w Islamabadzie. Według pakistańskich mediów, porywacze domagają się wypuszczenia z więzień swoich współtowarzyszy oraz wycofania się armii pakistańskiej z terytoriów plemiennych.

Przedstawiciel ministerstwa spraw zagranicznych podkreślił, że Polska stosuje wszystkie dyplomatyczne zabiegi, by dla władz pakistańskich sprawa uprowadzenia inżyniera miała charakter priorytetowy.
Piotr Paszkowski nie chciał komentować pogłosek o możliwości wypłacenia okupu. Rzecznik polskiej dyplomacji podkreślił, że MSZ utzrymuje stały kontatkt z rodziną uprowadzonego inżyniera.

Po południu ponownie zbierze się w Ministerstwie Spraw Zagranicznych sztab kryzysowy w sprawie porwania inżyniera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.