Facebook Google+ Twitter

MSZ przeznaczy 86 mln zł na zagraniczne programy pomocowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-29 22:59

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przeznaczy w tym roku 86 milionów złotych na programy pomocowe. Spośród prawie 700 wniosków zgłoszonych do resortu wybrano około 300, które zostaną zrealizowane przy pomocy ministerstwa.

Projekty pomocowe, na które przeznaczy w tym roku pieniądze MSZ, będą się opierać na dwóch najważniejszych dla polskiej polityki zagranicznej filarach - Partnerstwo Wschodnie oraz demokratyzacja i transformacja gospodarcza krajów słabiej rozwiniętych.

Dlatego też - w ramach pomocy - środki finansowe pójdą na reformy samorządowe, wspieranie rejonów wiejskich i instytucji walczących o prawa człowieka na Białorusi. Pomoc dostaną również Ukraina, Gruzja i Mołdowa.

Na duże wsparcie - bo aż 24 miliony złotych - mogą także liczyć Afgańczycy. Tam pieniądze pójdą przede wszystkim na odbudowę infrastruktury lokalnej. W sumie polskie MSZ wesprze 32 takie projekty.

Polska wstępując do Unii Europejskiej przyjęła na siebie pewne zobowiązania finansowe. Jednym z nich jest aktywne wspieranie różnego rodzaju programów pomocowych dla biedniejszych państw. Dwa lata temu na ten cel wydaliśmy - poprzez MSZ - ponad miliard złotych.

Budżet na działania pomocowe ustala co roku ministerstwo. Również co roku ustala kraje, którym chce najwięcej pomóc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.