Facebook Google+ Twitter

MSZ Ukrainy: "Rosja nie realizuje postanowień z Genewy"

Oświadczenie MSZ Ukrainy stwierdza, że Rosja nie realizuje postanowień z Genewy. Władze Ukrainy żądają, aby odżegnała się od uzbrojonych separatystów i prowokatorów.

 / Fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEYJak donosi PAP, 21 kwietnia wieczorem, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy opublikowało oświadczenie z którego wynika, że Rosja nie wykazuje jakichkolwiek oznak gotowości realizacji porozumień osiągniętych w Genewie.

W oświadczeniu, MSZ podkreśla, że Rosja wciąż stara się stosować nowe sposoby destabilizacji sytuacji we wschodniej Ukrainie. Ponadto, władze Ukrainy zarzucają Rosji, że ta kontroluje nielegalne formacje zbrojne, które "kontynuują działania obliczone na usprawiedliwienie nowego etapu wojskowej agresji Rosji".

MSZ Ukrainy zażądało od strony rosyjskiej aby, odżegnała się od "uzbrojonych separatystów i prowokatorów". Ukraina liczy, że władze rosyjskie wezwą ich do złożenia broni i opuszczenia zajętych przez nich budynków publicznych.

Strona ukraińska oskarżyła też Rosję o "kolejny etap wojny dezinformacyjnej" mającej na celu wprowadzenie w błąd międzynarodowej opinii publicznej "co do przyczyn niebezpiecznej sytuacji, jaka powstała we wschodnich rejonach Ukrainy".

17 kwietnia w Genewie szefowie dyplomacji UE, USA, Rosji i Ukrainy przyjęli ustalenia mające na celu złagodzenie kryzysu na Ukrainie. Przede wszystkim postanowiono, że wszelkie nielegalne grupy zbrojne na Ukrainie muszą być rozbrojone, a nielegalnie zajęte budynki mają być zwrócone ich prawowitym właścicielom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przyganiał garnek kociołkowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.