Facebook Google+ Twitter

MSZ w tym roku wydał najwięcej na alkohol

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 08:19

"Dziennik" pisze, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest prawdopodobnie rządowym rekordzistą jeśli chodzi o sumy wydawane co miesiąc na alkohol. Sam resort jednak nie potrafi ustalić, jakie są to kwoty. Gazeta ustaliła za to, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w lutym zamówiło alkohol na ten rok na sumę 104 tysięcy złotych.

"Alkohol dla resortu kosztował dokładnie 3697 złotych. Był potrzebny, bo podejmowaliśmy delegacje zagraniczne" - tłumaczy rzeczniczka resortu Violetta Paprocka. Goście wypili 5 butelek wódki, 100 win, 12 butelek whisky i dwa likiery. Kto przepił resztę? "Zakład obsługi kupuje głównie na potrzeby restauracji i baru w resortowym hotelu w Warszawie" - przekonuje Paprocka.

Alkohol regularnie zamawia także Ministerstwo Obrony i MSZ. Jednak urzędnicy ani jednego, ani drugiego resortu nie umieli podać kwot, jakie wydali w ubiegłym roku na napoje wysokoprocentowe.

Według rozmówców "Dziennika" z MSZ, to właśnie ich resort prawdopodobnie jest rekordzistą w alkoholowych zakupach. "Tyle że to jest trudne do policzenia, alkohol jest instrumentem pracy dyplomatów. Rauty, przyjęcia, lampki szampana czy wina to czasem przykry obowiązek" - tłumaczy "Dziennikowi" jeden z polskich dyplomatów w kraju Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.