Facebook Google+ Twitter

MSZ wyśle do Trypolisu rządowy samolot. 70 Polaków wróci do kraju

MSZ zapowiedziało, że w środę wyśle do Trypolisu rządowego embraera, którym do kraju wróci ok. 70 osób. Jeszcze dziś do Europy odleci z Libii 20 Polaków.

 / Fot. PAPJeszcze dziś po południu z lotniska w Trypolisie do Europy wyleci 20-osobowa grupa Polaków. MSZ podjęło też decyzję, by w środę rządowy embraer zabrał do kraju kolejną, tym razem 70-osobową grupę naszych rodaków. Są to głównie żony Libijczyków.

MSZ zapowiada, że w samolocie będzie więcej miejsc, gdyby pojawili się kolejni chętni na powrót do Polski.

W związku z pogarszającym się stanem bezpieczeństwa na całym terenie Libii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaleciło obywatelom polskim powstrzymanie się od wyjazdów do tego kraju.

Tych Polaków, którzy na terenie Libii są, zaleca Obywatelom polskim znajdującym się Libii zaleca się unikanie miejsc zgromadzeń i manifestacji oraz opuszczanie miejsca zamieszkania bez koniecznej potrzeby. "Zachęcamy wszystkich obywateli polskich przebywających w Libii, którzy nie nawiązali jeszcze kontaktu z Ambasadą RP w Trypolisie do zgłaszania swojego pobytu" - czytamy na stronie MSZ.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło linię informacyjną dla rodzin polskich obywateli przebywających w Libii: +48 22 5239448, pod którą również można zgłaszać dane osób pozostających w Libii.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

lutek
  • lutek
  • 22.02.2011 19:36

z husajnem światowy żandarm sie nie patyczkował teraz trzęsie portkami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.