Facebook Google+ Twitter

MSZ: Z niepokojem przyjęliśmy informację, że za zestrzeleniem samolotu mogą stać separatyści

"Polska stanowczo potępia zestrzelenie samolotu pasażerskiego na terenie Ukrainy wschodniej kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Szczególne oburzenie wywołuje fakt użycia zaawansowanej broni przeciwlotniczej przeciwko celowi cywilnemu" - czytamy w oświadczeniu polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 / Fot. EPA/AZHAR RAHIM"Przekazujemy najgłębsze wyrazy współczucia rodzinom ofiar tragedii oraz państwom, których obywatele znajdowali się na pokładzie. Na chwilę obecną nie ma informacji, by wśród ofiar byli obywatele polscy. Wciąż prowadzimy weryfikację listy pasażerów pod kątem ich obywatelstwa. Do ostatecznego sprawdzenia pozostaje ok. 40 nazwisk" - podaje MSZ.

W dalszej części oświadczenia znajduje się apel o przeprowadzenie "obiektywnego, międzynarodowego śledztwa" mającego wyjaśnić przyczyny katastrofy. MSZ odnosi się również do treści rozmów przechwyconych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. "Z niepokojem przyjmujemy informację o przechwyceniu przez stronę ukraińską rozmów telefonicznych wskazujących, że za zestrzeleniem samolotu mogą stać prorosyjscy separatyści" - czytamy.

Resort przypomina, że jego szef, Radosław Sikorski ostrzegał o wadze doniesień mówiących, że separatyści dysponują rakietami ziemia-powietrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.