Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2348 miejsce

Msza na polskim cmentarzu na Monte Cassino

Tegoroczne obchody 66. Rocznicy bitwy pod Monte Cassino odbyły się 16 maja i były celebrowane uroczystą mszą. Pomimo nieustającego deszczu przybyli Polacy modlili się za żołnierzy II Korpusu Polskiego oraz za parę prezydencką i wszystkie ofiary tragedii pod Smoleńskiem.

Monte Cassino 16.05.2010 / Fot. Anna SmolinskaMsza została odprawiona przez arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego z Watykanu, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Nawiązując do żołnierzy II Kropusu Polskiego arcybiskup powiedział, że polscy żołnierze "wstępowali do nieba".

W homilii arcybiskup Zimowski powrócił pamięcią do mszy, jaka odbyła się rok temu kiedy to uczesniczyła w niej para prezydencka i biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski, który również zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

We mszy uczestniczyli ambasadorowie RP w Watykanie i we Włoszech - Hanna Suchocka i Jerzy Chmielewski. Przybyli przedstawiciele miejscowych władz włoskich oraz kombatanci, między innymi z USA i Kanady, obecne były delegacje armii Stanów Zjednoczonych, ordynariatu polowego Wojska Polskiego i polskiego duchowieństwa. Nie zabrakło również włoskiej Polonii. Liczną grupą przybyli Polacy z Neapolu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.