Facebook Google+ Twitter

Msza Pokolenia JP2. 2 lutego, w kościele św. Anny

2 lutego (w poniedziałek) o godz. 21, zapraszamy do kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie na mszę Pokolenia JP2. Comiesięczne spotkania inicjowane przez Centrum Myśli Jana Pawła przyciągają sporą grupę warszawiaków.

 / Fot. Centrum Myśli Jana Pawła IIW trakcie tej wyjątkowej mszy można wysłuchać przemówień Ojca Świętego, pomodlić się o Jego beatyfikację jak również usłyszeć i zobaczyć „żywy pomnik” naszego wielkiego rodaka, czyli Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. Młodzi ludzi zorganizowali się już 3 kwietnia 2005 r. Spontanicznie, za pomocą smsów, umówili się, że swoją wdzięczność wobec papieża wyrażą tworząc chór, śpiewający podczas mszy w intencji zmarłego Ojca Świętego na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Chór CMJPII, będąc zespołem amatorskim, jest zbiorem ludzi o szerokim przekroju zawodowym – w jego składzie znajdziemy nauczycieli, menadżerów, prawników, grafików, farmaceutów, a nawet strażaka czy geodetę. Jak zgodnie podkreślają chórzyści, tym, co ich łączy, jest przywiązanie do nauki Jana Pawła II, chęć rozwoju i możliwość spotkania się w grupie ludzi o podobnych wartościach. Hasłem, które obrali za swoje motto, są słowa Jana Pawła II: „Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj!”.

Chórzyści koncertują i są nagradzani. Podczas prestiżowego XI Łódzkiego Festiwalu Chóralnego „Cantio Lodziensis” zdobyli I miejsce w kategorii chórów stowarzyszeń i towarzystw śpiewaczych (16.11.2008)
Jury konkursu, w którym wzięło udział kilkadziesiąt zespołów z całej Polski, w sposób szczególny podkreślało muzykalność, zapał, świeżość i zaangażowanie dostrzegalne w śpiewie Chóru.

Zapraszamy tutaj: www.centrumjp2.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mam wrażenie, że to Pan wszedł na teren autorki. Jak to Panu nie przeszkadza, to dlaczego się Pan oburza?...)

Bardzo fajna inicjatywa. Byłam kiedyś w kościele św. Anny, piękny) W katowickim kościele akademickim są z kolei cotygodniowe adoracje w intencji tej beatyfikacji (kościół też ciekawy, choć zupełnie inny)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po co? By na siłę próbowano mi wytłumaczyć, że wiara w istnienie Boga (rozumianego po polskokatolicku) jest ważniejsza od dobrego życia i bycia dobrym i porządnym człowiekiem? Mi to nie jest potrzebne. Jak komuś tak to nie moja sprawa dopóki dopóty ktoś nie zaczyna wchodzić na mój osobisty teren prywatny i nie żąda ode mnie bym robił to co on. A to, że komuś coś jest potrzebne nic dla mnie nie znaczy bo ktoś może potrzebować czegoś złego (w moim rozumieniu złego np zniszczenia Polski ktoś może chcieć albo jej rozbicia dzielnicowego). Ja nie muszę tolerować czegoś czy akceptować coś tylko dlatego, że ktoś tego potrzebuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się, nie wolno robić niczego na siłę.
Takie inicjatywy jak ta przyciągają sporo osób, im to jest potrzebne. Przyjdź i zobacz sam. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na siłę i sztucznie to nie warto żyć. Kto wygra w wyścigu kto bardziej papieski? Maurycy czy Anatol?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.