Facebook Google+ Twitter

Msza u Dominikanów w rocznicę Bitwy pod Monte Cassino

Dziś o godz. 17 rozpoczęła się dwugodzinna ceremonia upamiętniająca śmierć polskich żołnierzy walczących 63 lata temu pod Monte Cassino. Mszę odprawiał ksiądz Adam Studziński, kapelan spod Monte Cassino. W uroczystości uczestniczyli także weterani i wojsko.

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Przed mszą u Dominikanów / fot. Adam Degler
Przed mszą u Dominikanów / fot. Adam Degler

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ewa J.
  • Ewa J.
  • 10.05.2011 15:27

MONTE CASSINO powinno nam Polakom jedno przypominać - WIELKA BITWA, która przeszła do historii dzięki POLSKIEMU ŻOŁNIERZOWI!!!!!!!!! Nasz umęczony KRAJ mimo wszystko, miał WSPANIAŁEGO ŻOŁNIERZA. Ta BITWA kosztowała wielu żołnierzy utratę życia i ogromny BÓL , ponieważ Ci, którzy przeżyli nie mogli wrócić do OJCZYZNY. Im POLSKA śniła się po nocach, bo WALCZYLI aby WRÓCIĆ DO WOLNEJ I NIEPODLEGŁEJ!!!!!!! No cóż, inny Nas spotkał LOS, dlatego TERAZ nie pozwólmy TEGO ZMARNOWAĆ!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolanta Sieczak
  • Jolanta Sieczak
  • 10.05.2011 15:05

Bitwa pod MONTE CASSINO powinna wszystkim przypominać o Wielkiej Odwadze i Waleczności POLSKIEGO ŻOŁNIERZA. Ten żołnierz, który był Zdradzany wielokrotnie, Pomijany, Lekceważony, nas POLAKÓW serce powinno boleć i powinniśmy jako KRAJ zadbać o stan Polskiego Cmentarza w Italii. Taka walka, jaka miała miejsce pod Monte Cassino, była ogromnym Zrywem Serca Polskiego Żołnierza i Ogromną Chęcią POWROTU do WOLNEJ POLSKI i tu niestety tak NIE było. Po takiej TUŁACZCE, bardzo wielu nie wróciło, mimo, że przeżyli piekło na ziemi, ale do OJCZYZNY nie mogli wrócić. O TYM PAMIĘTAJMY!!!!!!!!!! Tam walczyło dwóch moich stryjków - braci rodzonych, którzy do samej śmierci o tej walce mówili i przyrzekłam, że ja o tym NIE ZAPOMNĘ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.