Facebook Google+ Twitter

Msza w kościele Mariackim a nie na Rynku

- Msza odbędzie się w bazylice a nie na Rynku Głównym - powiedział na konferencji prasowej Adam Młot, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. bezpieczeństwa.

Msza pogrzebowa, która miała odbyć się na Rynku Głównym w Krakowie, została przeniesiona do Bazyliki Mariackiej. To potwierdzona informacja na godzinę 13:30. - Dziś ta decyzja była zmieniana już czterokrotnie, ale wydaje się na razie, że jest to ostateczna wersja - podkreśla Adam Młot.

Pełnomocnik prezydenta poinformował także, że w niedziele droga do rynku będzie nie dostępna od strony Małego Rynku. - Po za tym wszystkie inne dojścia będą dostępne - mówi Młot.

Władze miejskie dla wszystkich zgromadzonych na rynku ustawią specjalne telebimy. Rozważana jest także możliwość ustawienia telebimu w sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Dlaczego w Bazylice a nie na rynku? - Na to pytanie trudno mi odpowiedzieć, dlaczego tak jest - podkreśla Adam Młot. Wszystko wskazuje jednak, że taka sytuacja podyktowana jest względami bezpieczeństwa i dużą ilością zagranicznych delegatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.