Facebook Google+ Twitter

MTB. Górskie klimaty na Mazowszu

Stolica Północnego Mazowsza, Łomża, zaprasza 5 lipca 2009r. na górską jazdę rowerową. Po Mazowszu jak po górach? Tak! Dzięki lodowcowi, który zrzucił tu mnóstwo piasku, żwiru, głazów i dał początek wijącej się między nimi rzece.

 / Fot. Krzysztof Świderski PAP5 lipca 2009 roku w Dolinie Narwi pod Łomżą i na jej skarpach zaroi się od górskich rowerów. Trasa przygotowana dla dobrych zawodników będzie miała ok. 60 km długości. Różnica wysokości na trasie osiągnie 700m, co niektórym może wydawać się niecodzienne w nizinnej okolicy.

Rajd rozpocznie się w Łomży u podnóża skarpy, na której osiadła łomżyńska muszla koncertowa. W kolumnie w towarzystwie policji cykliści przejadą przez most na Narwi do wsi Kalinowo, gdzie ostrym startem w kierunku rezerwatu z licznymi podjazdami i wąwozami rozpocznie się właściwy wyścig. Trasa będzie biegła przez pola, leśne przecinki, cieniste wąwozy i piaszczyste podjazdy.

Ścigający się przejadą przez okolice Truszek, Krzewa, Drozdowa, a tuż za Bronowem przejadą przez drewniany most na wielokilometrowe rozlewiska, którymi dojadą do wzgórz morenowych pod Pniewem, Rybnem, Siemieniem, gdzie trzeba będzie trochę popracować przerzutkami. Na zakończenie Stara Łomża i finisz z podjazdem.
Organizatorzy przygotowali także przejazd rekreacyjny o długości ok. 20 km z przeprawą promową w Rakowie i przejazdem nadnarwiańskimi łąkami do Siemienia, gdzie uczestnicy połączą się z "długodystansowcami". Uczestniczyć w nim może każdy, dla którego 60-cio kilometrowa trasa mogłaby być zbyt dużym wyzwaniem.

Warto odwiedzić ziemię łomżyńską! To tylko niecałe 140 km od Warszawy i 70 km od Białegostoku, a okolice urocze. Podobnych wrażeń w tej części Polski może nam dostarczyć chyba jedynie Suwalszczyzna. Można przyjechać dzień wcześniej. W sobotę 4 lipca odbędą się zawody XC wokół wyżej wspomnianego amfiteatru. Tuż po wyścigu rozpocznie się impreza "Gościniec Łomżyński" z licznymi koncertami i innymi atrakcjami. Będzie można skosztować fafernuchów, a nawet wystartować w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski w ich jedzeniu.

Strona organizatora

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.