Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26296 miejsce

MTV – telewizja (nie)muzyczna?

Oglądając MTV zaczynam odnosić wrażenie, że telewizja ta staje się coraz mniej muzyczna. Kanał serwuje mi za to programy o randkach, przerabianiu samochodów i mieszkań, organizacji urodzin. Ujęte do tego często w kilkugodzinne maratony.

Kadr z jedego z programów MTV - Girls of the Playboy Mension (tytuł polski: Króliczki Playboya) / Fot. j.mentel/zdjęcie własnelogo MTV / Fot. j.mentel/zdjęcie własneWłączam telewizor, zręcznie przeskakuję pilotem po programach, aż trafiam na chyba najbardziej znaną stację muzyczną – MTV. I co? To raczej stacja mnie pyta co. A raczej tatę. Pod charakterystycznym logo w prawym roku ekranu przewija się nieustannie „Co na to tato?”. No właśnie, co?

Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje


MTV to skrót od Music Television. Tylko czy ta television jest jeszcze nadal music? Stacja startuje o 6 z programem "Alarm MTV", który, jak wyczytuję na stronie internetowej, ma być skuteczną pobudką po sobotniej nocy i propozycją wypełnienia niedzielnego przedpołudnia relaksującą muzyką. A jest środa. Otrzymuję też gwarancję, że postawi mnie to na nogi lepiej niż litr mocnej kawy. Tylko kto ma ochotę rozpoczynać niedzielę od oglądania pobudzającego programu o godzinie 6 rano?

Ale załóżmy, że, może nie w niedzielę, a w środę, wstaliśmy punktualnie z "Alarmem MTV". Załóżmy nawet, że program nie zadziałał jak mocna kawa. Na niedobudzonych czeka kolejny godzinny blok stawiający na nogi – MTV Kofeina. A potem "MTV Base". I "MTV maxxx hits". I tak do 10. Tylko do 10.

MTV Player


Kto nadal chce się budzić z muzyką, czeka ze wstawaniem do 13. Wtedy kończy się trzygodzinny maraton z serialem "Greek" i do 15.30 można nie tylko posłuchać letnich hitów, ale też zobaczyć teledyski. Co prawda wplecione są w nie filmiki i zdjęcie nadsyłane przez widzów oraz relacje Kasi Sowińskiej ze świata show biznesu i na teledyski pozostaje niewiele czasu, ale stacja zapewnia, że o prezentowane klipy trudno na innych kanałach muzycznych. Wierzę na słowo.

Tato traci cierpliwość


Oglądam cierpliwie dalej. I zaczynam czuć się zawiedziona. Chcę muzyki, a zamiast niej dostaję program, w którym ekipa przerabia czyjeś mieszkanie. Po nim dowiaduję się "Co na to tato", oglądam jak jedna osoba umawia się na podwójną randkę, by przy pomocy przyjaciela przepuszczać wszystko co powiedzą dwaj potencjalni kandydaci na partnera życiowego przez wykrywacz kłamstw i jak chłopak umawia się na randkę z trzema matkami i na tej podstawie wybiera córkę jednej z nich, z którą zwiąże swoją przyszłość (długo- lub krótkoterminową). Dalej "Penatratorzy", "Supersłodkie szesnaste urodziny" i "MTV Cribs", czyli odwiedziny w domu znanych osób, podczas których punktem obowiązkowym jest zaprezentowanie zawartości lodówki. Po czym ponownie dowiaduję się co o tym wszystkim myśli tato (któremu już powoli zaczynają puszczać nerwy) i jak odpicować brykę.

Na koniec – seriale. Od 20.30 maraton z "Włatcami móch", o 22 przygody klockowych gejów, najszczęśliwszych pod słońcem, Ricka i Steve’a i "South Park". I tak doczekuję do nocnego maratonu teledysków. Nareszcie! Jest północ.

You are dismissed


Nie twierdzę, że MTV jako stacja rozrywkowa jest zła. Nadal, dzięki sześciu i pół godzinom bloku z teledyskami, pozostaje telewizją muzyczną. Ale mam wrażenie, że jest nią coraz mniej. Zasyp programów typu "Księżniczki Piękności", "Dismissed" czy "Penetratorzy" nie pozwala na zmieszczenie w ramówce większej ilości muzyki i teledysków. Po prostu nie ma to na czasu. Z drugiej strony – jest popyt, jest więc i podaż. Tylko że ja, zamiast dowiadywać się, czy dziewczyna woli swojego obecnego czy byłego partnera, co o tym sądzą obaj zainteresowani oraz obecna dziewczyna byłego dziewczyny, wolałabym obejrzeć na przykład notowanie brytyjskiej listy przebojów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Teledyski? YouTube!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam Iwono, ale w radiu ciezko o teledyski i jedyna mozliwosc daje telewizja. Moim tematem bylo mtv, nie radio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

radia nie masz xD?

to raz, a dwa - czemu to nie jest w M3G?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.