Facebook Google+ Twitter

Muay Thai - tajski boks

Muay Thai, czyli tajski boks cieszy się coraz większą popularnością. Czym sobie zasłużył na taką popularność? Zapraszam do przeczytania artykułu.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Amateur_Muay_Thai.jpgMuay Thai to sport walki, pełnokontaktowy, w którym możemy używać kopnięć, uderzeń rękami, uderzeń łokciami oraz kolanami. Wiele osób przeraża taki styl walki jednak po spróbowaniu tego sportu od razu można zmienić zdanie. Sport ten wywodzi się z Tajlandii. Został wymyślony na początku XIII wieku, w Muay Thai szkolono tajskich żołnierzy. Nie wiadomo kto wymyślił ten styl walki.

Czy Muay Thai jest bezpieczne?

Jeżeli trenuje się z głową - to jak najbardziej tak. Jeżeli walczy się z drugą osobą używając 100 proc. siły - wtedy możemy zrobić komuś, lub sobie, krzywdę. Dlatego dobrze jest dobrać odpowiedniego partnera, z którym będziemy ćwiczyć. Treningi polegają na uderzaniu w tarczę, którą trzyma trener. Ciosy ćwiczy się w walce z partnerem.


Dlaczego ludzi się decydują na ten sport?

Ze względu na twarde reguły i możliwość praktycznego wykorzystania techniki. Ciężkie treningi przynoszą efekty, rozwijają umiejętności. Jest to sport bardzo piękny. Cieszy się coraz większą popularnością.

Jaki jest koszt treningu?

W Polsce powstaje coraz więcej klubów, w których można trenować Muay Thai. Za zajęcia zapłacimy około 100-120 zł za miesiąc. W Tajlandii za miesięczny trening w przeciętnym klubie zapłacimy równowartość 800 zł lub 2400 zł w wersji z jedzeniem i spaniem. W tym pierwszym przypadku musimy się liczyć z tym, że na jedzenie i spanie miesięcznie będziemy potrzebowali ok. 800 zł.

Artykul napisany przez wlasciciela forum i portalu - pokemon go

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.