Facebook Google+ Twitter

Mucha: 15 maja chcemy osiągnąć pełną gotowość do Euro 2012

Minister sportu Joanna Mucha odpowiadała na pytania na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Oczekiwano odpowiedzi dotyczących, m.in. wysokości premii b. szefa NCS, odtajnienia umów i bezpieczeństwa EURO 2012.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykPrzed rozpoczęciem posiedzenia, minister Mucha oznajmiła, że uzyskała nieoficjalną zgodę, co do odtajnienia dokumentów zawierających zapisy o wynagrodzeniach. Takie potwierdzenie otrzymała od szefów spółek: Narodowe Centrum Sportu i PL.2012. Wątpliwości wzbudziły, tak wysokość premii dla byłego szefa NCS, Rafała Kaplera jak stan samego Stadionu Narodowego.

"Analizy prawne trwają, skierowałam ten kontrakt do Prokuratury Generalnej i dwóch niezależnych kancelarii. Jeżeli wszystko będzie zgodne z prawem, premie zostaną wypłacone." - cytuje minister sportu TVN24. Gotowość obiektu do użytkowania jest częściowa: "Są przestrzenie, które będą odebrane dopiero przed EURO 2012. Ale tak było zaplanowane." Przypomniała też, że nie negocjowała wysokości kontraktów, gdyż te działania zostały przedsięwzięte nim została ministrem. Na miejsce Kaplera przyszedł wiceprezes NCS, Robert Wojtaś.

Podano przybliżone daty wiążące się z końcową fazą przygotowań do EURO 2012. "Pełną gotowość do przeprowadzenia turnieju chcemy osiągnąć 15 maja. Meldunek o gotowości chcemy złożyć 1 czerwca." Większość planów i projektów jest przez minister Muchę uznana za zrealizowane i gotowe do odbioru. Kwestie ochrony i bezpieczeństwa nie są w całości domeną ministra sportu: "Moim zadaniem jest koordynacja, nie zapewnienie bezpieczeństwa." - mówiła. Wymagania jakie musi spełniać organizator turnieju nie wydają się być przerastającymi gospodarzy: "Nie jest tak źle, jak to się w mediach przedstawia" - powiedziała Joanna Mucha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

olek kan
  • olek kan
  • 15.02.2012 21:24

Teraz trwają analizy prawne???A jak podpisywali umowę z Kaplerem to nie mieli prawnika?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.