Facebook Google+ Twitter

Mucha ma nadzieję, że Lato ustąpi z funkcji prezesa PZPN

"Jakiś czas temu pan prezes Lato zadeklarował, że jeśli polska drużyna odpadnie w pierwszej fazie Euro 2012, złoży rezygnację. Trzymam go za słowo" - powiedziała w w poniedziałek minister sportu Joanna Mucha, która odpowiadała na pytania dziennikarzy odnośnie zmian, które powinny nastąpić w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej po nieudanym występie reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy.

Minister sportu podkreśliła przy tym, że głównym problemem w PZPN nie są problemy personalne, tylko niewłaściwy sposób zadządzania Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Dowodem tego jest przeprowadzona jakiś czas temu kontrola, która dała wynik negatywny.

Najbliższy zjazd PZPN, który ma wyłonić prezesa, został zaplanowany na koniec października 2012 roku. Wiąże się to z tym, że nowy trener reprezentacji Polski będzie wybrany jeszcze prawdopodobnie przez stary zarząd. Już w sierpniu kadra narodowa będzie grała mecz sparingowy, natomiast we wrześniu piłkarze rozpoczną batalię w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2014, które odbędą się w Brazylii - donosi portal bankier.pl.

Kontrakt Franciszka Smudy na stanowisku selekcjonera kadry kończy się w sierpniu, ale przed zbliżającymi się wielkimi krokami spotkaniami eliminacyjnymi mistrzostw świata PZPN ma bardzo niewiele czasu, aby desygnować nowego trenera na stanowisko polskiej reprezentacji. Mucha po zapytaniu nt. tego czy wyboru powinien dokonać aktualny zarząd, czy może już nowy wybrany po jesiennych wyborach, zakomunikowała, że liczy na szybkie zmiany w piłkarskiej centrali.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.