Facebook Google+ Twitter

Mucha, Szumilas, Rostowski? Premier Tusk zapowiedział rekonstrukcję rządu w najbliższych dniach

Dziś premier Donald Tusk ogłosił, że jeszcze w tym miesiącu odbędzie się rekonstrukcja rządu. Stanowiska mają stracić Joanna Mucha oraz Krystyna Szumilas. Czy na decyzję miały wpływ ostatnie sondaże, z których wynikało, że oczekujemy zmian?

 / Fot. Ryszard Hołubowicz, CC 3.0Nie w styczniu, jak niektórzy sądzili, ale jeszcze w tym miesiącu odbędzie się rekonstrukcja rządu. "Na pewno przed 1 grudnia. Jak będzie, to państwa powiadomię o jej kształcie" - powiadomił media Donald Tusk.

Jeden ze współpracowników premiera twierdzi, że zmiany dotkną ministerstw sportu i edukacji. Stanowiska więc stracą Joanna Mucha oraz Krystyna Szumilas. Nie bez znaczenia jest fakt, że nazwiska obu pań najczęściej pojawiały się w sondażach dotyczących zmian w rządzie.

Być może stanowisko straci również minister finansów Jacek Rostowski. Z kuluarów wynika, że Donald Tusk próbował zatrzymać go w rządzie, ale Rostowski nie jest już tym zainteresowany.

Jak twierdzi Wirtualna Polska, teki ministrów na pewno zatrzymają Radosław Sikorski (minister spraw zagranicznych), Bartłomiej Sienkiewicz (minister spraw wewnętrznych), Włodzimierz Karpiński (minister skarbu państwa) oraz Sławomir Nowak (minister transportu).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nawet gdyby wymienić 60% rządu to i tak nikt tego nie zauważy. Może jakby sam premier się wymieniłłłłłłłłłłłłłłłł .........zegarkiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.