Facebook Google+ Twitter

Mularczyk: Problemem PiS jest Palikot, a nie Zbigniew Ziobro

Poseł Arkadiusz Mularczyk w wywiadzie dla Onetu powiedział, że nie nazwałby wojną próby rozmowy i działania tych działaczy PiS, którzy chcą doprowadzić do zwycięstwa w następnych wyborach.

Sonda

Co jest według ciebie problemem PiS?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellZdaniem Mularczyka celem nie jest podział, ale wzmocnienie PiS. Dodał również, że Zbigniew Ziobro postawił diagnozę, z którą się zgadza. Poseł stwierdził również, że choć prezes PiS ma szerokie prerogatywy w PiS nie ma dyktatury. Podał przykład Mariusza Błaszczaka, który został szefem klubu w głosowaniu. Uniknął jednak odpowiedzi czy oddał na niego głos. Stwierdził tylko, że kandydat był tylko jeden i wysunął go Jarosław Kaczyński. Polityk powiedział też, że zgadzał się z wieloma decyzjami personalnymi Kaczyńskiego, jednak możliwość wyboru spośród kilku kandydatów dawałaby "podmiotowość członkom klubu".

Pytany czy powinno dojść do zmian statutu, który daje prezesowi PiS dużą władzę odpowiedział, że część parlamentarzystów uważa, iż korekty w tym zakresie dałyby dodatkowy impuls do działania.

Mularczyk odniósł się też do plotki, że "ziobryści" rozmawiają z PJN w sprawie budowy nowej partii. "Ludzie tworzący PJN w kampanii samorządowej niszczyli PiS i wbili nam przed samymi wyborami "nóż w plecy". Nie ma mowy o założeniu nowej partii. Perfidną grą ktoś chce podważyć wiarygodność Zbigniewa Ziobro. Dziwi mnie też, że takie informacje padają w prawicowych portalach. Chyba, że jest to element gry ludzi nieżyczliwych Ziobrze." - powiedział poseł.

Polityk stwierdził również, że problemem PiS nie jest Zbigniew Ziobro. Według niego prawdziwe zagrożenie to możliwość współrządzenia Palikota z Tuskiem. PiS powinien robić wszystko, by nie dopuścić tego pierwszego do władzy. "Działania tego człowieka są niebezpieczne dla chrześcijańskich wartości naszego kraju oraz tradycji i kultury naszego państwa, a także podstawowych wartości etycznych i moralnych, które są bliskie mojej politycznej formacji." - mówił w wywiadzie dla Onetu.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

xx
 • xx
 • 04.11.2011 03:31

/


Zgadzam się ,że Ziobro dąży do rozbicia PiS. Równie prawda jest ,że trzeba bardziej demokratyzować relacje wewnatrz partii i szukać nowych kontaktów z otoczeniem, poszerzać obszar działania, a zarzady regionów jako synekury wybranych poslów PiS to nieporozumienie, o czym słusznie wspominał w Polast News J.Kurski. Praca w zarządach regionu polega wyłącznie na lansowaniu danego posła czy 2-3 posłów,senatorów. Przyjazd posła do innego okręgu uznaja oni za nieefektywny, bo nic nie dajacy posłowi
z punktu widzenia przyszłych wyborów. Oni po prostu pracują dla siebie, a nie dla całościowego wizerunku partii w społeczeństwie. Były próby zmian na poczatku kampanii, gdzie zmuszano posłów do zbiorowych przyjazdów do różnych regionów, ale ... to szybko się skończyło, podczas gdy Tuskobus PO ruszył w teren także z europosłami PO. Ziobryści czasem jechali , ale aby tylko wesprzec "swoją" grupę. Już wóczas grali dla siebie. Niestety. Oni już olewają PiS i najchętniej przejęli by władzę w nim, ale są za słabi. Jest to strata, ale to jednak oni wybrali rozłam. Bzdury o wizji itd, to nabijanie ludzi
w balona. Pokażcie program działań jeżeli go macie i chcecie dobra partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:19

-ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 26.10.2011 15:35

Panie lemingu, niech waść zajmie się PO,tak jak przykazał nadredaktor.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 26.10.2011 15:32

Mularczyk i Ziobro-mam nadzieję ,że Prezes wywali was z partii.W PIS-ie nie ma miejsca dla zdrajców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 26.10.2011 15:11

Czy PiS [ jego członkowie ] przyznali się do jakiejkolwiek winy ? Zawsze zwalą na kogoś z zewnątrz .Tak jest tym razem .Przegrali 6 wyborów i winny Tusk , Palikot , media , dziennikarze . To jest partia święta , wyświęcona przez Rydzyka , namaszczona przez Episkopat no i coooo ? Święty Boże nie pomoże - jakiś szatan jest tam czynny .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@er
A kto porozbijał ten kościół? Możesz coś więcej na ten temat napisać? Wątek to ciekawy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arkadiuszu, ale pan jest uszczypliwy a przy tym piekielnie wymagający... Od pana Mularczyka wymagać spójności? To tak, jakby od wilka wymagać zaprzestania jedzenia mięsa...

A to pan nie wiedział, że za porażkę PiS Palikot odpowiada? On nawet porażkę SLD ma na sumieniu. Rośnie chłopisko w siłę i tylko patrzeć jak będzie to wielki mąż stanu, który zrobi to samo dla kraju, co inni.
Nie będzie przecież odstawał, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
 • er
 • 26.10.2011 10:44

Działania tego człowieka są niebezpieczne dla chrześcijańskich wartości naszego kraju..."
Szczególnie kiedy urządza się 10 każdego miesiąca antypaństwowe demonstracje pod znakem krzyża,kiedy rozbiło sie jedność polskiego Kościoła katolickiego i zdewaluowało wartości narodowe i patriotyczne,a samą ich symbolikę sprowadziło się ulicznego rynsztoka i oszalałego jazgotu hołoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
w
 • w
 • 26.10.2011 10:42

Rzeczywiście ,PiS z prezesem K. potrzebny jest Polsce jak przysłowiony PRYSZCZ NA ZB..ÓJU !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Podał przykład Mariusza Błaszczaka, który został szefem klubu w głosowaniu. Uniknął jednak odpowiedzi czy oddał na niego głos. Stwierdził tylko, że kandydat był tylko jeden i wysunął go Jarosław Kaczyński."

Trzy zdania.
1. Błszczaka wygłosowano - demokracja.
2. Nie przyznam się jak głosowałem - może jednak niedemokracja.
3. Był jeden kandydat namaszcony przez Prezesa - dyktatura.

A gdzie spójność przekazu lub wypowiedzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.