Facebook Google+ Twitter

Mularczyk: Ziobro mógłby być szefem PiS

"Jesteśmy wierni PiS, jesteśmy wierni Jarosławowi Kaczyńskiemu" - deklaruje Arkadiusz Mularczyk w RMF FM. Ale dodaje "Ziobro jest młody, ma duży potencjał, wyobrażam go sobie jako szefa partii".

Sonda

Ziobro i jego kompani:

 / Fot. PAPArkadiusz Mularczyk, zdeklarowany ziobrzysta, jak sam siebie określił w Kontrwywiadzie RMF FM, podkreśla wierność PiS i Jarosławowi Kaczyńskiemu. I choć, jak twierdzi, Zbigniew Ziobro nadawałby się na prezesa partii, to do Kaczyńskiego nadal w PiS należy decydujące zdanie.

Wg Mularczyka scenariusz obejmujący wyrzucenie Ziobry z PiS jest niemożliwy, choćby dlatego, że "Zbigniew Ziobro jest osobą, która jest utożsamiana z wyborcami PiS. Jest bardzo ważną postacią i myślę, że jakby nikt nie zaakceptuje tego, że nie ma go w Prawie i Sprawiedliwości". Czy powstanie nowa partia, jeśli prezes nie porozumie się z eurodeputowanym? Mularczyk zaprzecza.

Mularczyk: problemem PiS jest Palikot a nie Ziobro

Mularczyk jest przekonany, że PiS nie będzie chciało pozbyć się ze swych szeregów Ziobry, bo byłoby to wg niego karanie za podjęcie działań służących wygranej PiS. Dodał jednak, że spotkanie Ziobry i prezesa PiS byłoby pożądane.

Mularczyk nie skomentował zdarzeń z wtorkowego spotkania członków PiS, na którym Kaczyński nie dopuścił Ziobry do głosu. "Nie chcę oceniać, komentować, czy wprowadzać w kulisy posiedzenia klubu parlamentarnego".

Podobnego zdania jest Beata Szydło. Tyle, że wiceszefowa PiS krytykuje publiczne wypowiedzi Ziobry. "Co dały medialne wypowiedzi Zbigniewa Ziobry? Nic" - podsumowuje.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

xx
 • xx
 • 04.11.2011 03:30

`

Zgadzam się ,że Ziobro dąży do rozbicia PiS. Równie prawda jest ,że trzeba bardziej demokratyzować relacje wewnatrz partii i szukać nowych kontaktów z otoczeniem, poszerzać obszar działania, a zarzady regionów jako synekury wybranych poslów PiS to nieporozumienie, o czym słusznie wspominał w Polast News J.Kurski. Praca w zarządach regionu polega wyłącznie na lansowaniu danego posła czy 2-3 posłów,senatorów. Przyjazd posła do innego okręgu uznaja oni za nieefektywny, bo nic nie dajacy posłowi
z punktu widzenia przyszłych wyborów. Oni po prostu pracują dla siebie, a nie dla całościowego wizerunku partii w społeczeństwie. Były próby zmian na poczatku kampanii, gdzie zmuszano posłów do zbiorowych przyjazdów do różnych regionów, ale ... to szybko się skończyło, podczas gdy Tuskobus PO ruszył w teren także z europosłami PO. Ziobryści czasem jechali , ale aby tylko wesprzec "swoją" grupę. Już wóczas grali dla siebie. Niestety. Oni już olewają PiS i najchętniej przejęli by władzę w nim, ale są za słabi. Jest to strata, ale to jednak oni wybrali rozłam. Bzdury o wizji itd, to nabijanie ludzi
w balona. Pokażcie program działań jeżeli go macie i chcecie dobra partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:18

"ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli Pan Ziobro opuści PiS, to dla PiS-u, nie będzie to, nie do odrobienia. Natomiast dla pana Ziobry będzie to początek końca. Jeśli ktoś taki, kto pretenduje do szefowania partią polityczną wierzy, że wrogowie tej partii chcą szczerze jej pomóc i ją wzmocnić, to lepiej będzie dla tej partii, żeby ten pretendent do tronu, tę partię opuścił, jak najwcześniej. Polityk, na tak wysokim szczeblu musi być "kuty na cztery nogi". Mieć oczy na około głowy i psi słuch. Do tego, jeszcze coś z Ulissesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pis bez Pana Ziobry przeżyje. Choć trzeba powiedzieć, że jego odejście, na pewno PiS-u nie umocni. Ale taki skutek był w zamiarze działań PiS-owskich wrogów politycznych, żeby osłabić, tak PiS, jak i Pana Ziobrę. Bo ja mam przeczucie, że Pan Ziobro, jak odejdzie z Pis to skończy jak Pan Giertych. Moje wyobrażenie o polityku, który pretenduje do szefowania partią zajmującą drugie miejsce na scenie politycznej Polski, jest takie, że ten polityk powinien mieć oczy na około głowy i psi słuch, no i w sobie coś z Ulissesa. Jeśli nie spełnia tych warunków - do polityki - niech się nie pcha. Stawianie przed oczami Pana Ziobry świetlanej przyszłości, po opuszczeniu swojej partii, jest stare i mocno wyświechtane. Ale jednak, nadal skuteczne, dla słabych i do tego żółtodziobów politycznych. Bo przecież, gdyby PiS Ziobry nie wylansował, to kim on by był? - prokuratorem, albo sędzią, albo aplikantem wiecznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
 • elaszychlińska
 • 26.10.2011 18:26

@ p Koźmiński , no tak ,30 % otumanionych przez Rydzyka .Nie wiedzą co dla nich dobre.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 26.10.2011 18:08

ziobro moglby zostac szefem pisu ale nie ma do tej funkcii predyspozycji

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
 • elaszychlińska
 • 26.10.2011 17:32

Ale by była ulga jakby PiS się rozsypał !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 26.10.2011 17:27

Jak się PiS sypie to zwolennicy szukają winnych i zmieniają temat .... hi hi hi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
 • Marek
 • 26.10.2011 17:27

Bluźnierca ten Mularczyk...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 26.10.2011 17:25

@ Irena - to wróżby na 2013 rok . Nie martwię się na zapas. Kaczyński nie zbawi. Na każdej stronie pisiorki piszecie to samo - nie na temat . Sprzedacie laptopy i się uratujecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.