Facebook Google+ Twitter

Mulimedialny Park Fontann. Otwarcie już na wiosnę

Już w kwietniu 2011 r. zostanie otwarty nowoczesny warszawski Multimedialny Park Fontann. Wiadomości24.pl zdradzają kilka szczegółów :-)

 / Fot. Urząd MiastaSkwer im. I Dywizji Pancernej powoli zmienia się nie do poznania. U zbiegu ulic Boleść i Sanguszki powstaje Multimedialny Park Fontann. Jest to kolejny krok do modernizacji miasta. Następnym jest przebudowa, upragnionego przez warszawiaków, bulwaru na odcinku Boleść - Tamka.

Główną ideą przedsięwzięcia było stworzenie zespołu niezależnych obiektów współgrających ze sobą i przede wszystkim pozwalających na organizację widowisk "światło, woda, dźwięk". - Pomysł zrodził się spontanicznie - mówi Renata Kaznowska, dyrektor Zarządu Terenów Publicznych dla Wiadomości24: - Głównym pomysłodawcą był prezes NPWiK.

Celem jest stworzenie fontanny, jakiej Warszawa jeszcze nie ma.

Wybór miejsca także nie jest przypadkowy. - Złożyły się na niego dwa czynniki - twierdzi Kaznowska. - Pierwszym z nich jest fakt, że na skwerze im. I Dywizji Pancernej była już fontanna, jednakże bardzo zniszczona. Jedyne, co można było z nią zrobić, to odrestaurować bądź zburzyć. W ramach modernizacji, postanowiono wybudować na jej miejscu nowy obiekt - nowoczesny i zaskakujący, który swoją budową przypominałby poprzednią fontannę. Drugim czynnikiem była chęć "ściągnięcia" warszawiaków na Nowe i Stare Miasto, które dotychczasowo były uznawane za nudne, nie tylko w dzień, ale także wieczorem i nocą.

Park jest podzielony na trzy części. Pierwszą - północną stanowią tzw. błonia, drugą - centralną, fontanny główna i liniowa, a trzecią - południową, mini park.

W parku znajdzie się mnóstwo zieleni, jednakże główną atrakcją będzie bardzo nowoczesna, multimedialna fontanna, składająca się z 367 dysz, wyrzucających wodę nawet na 25 m.
Fontanna główna, będzie połączona tunelem wodnym z fontanną liniową, która  / Fot. Urząd Miastajest uzupełnieniem układu i zamknięciem widokowym w trakcie prezentacji. Na terenie całego parku będą się "wić" ławeczki.

Jak można przeczytać na stronie Urzędu Miasta od 2011 r. główną atrakcją Podzamcza będą tańczące w rytm muzyki strumienie wody, a także utworzony z mgły ekran wodny, na którym prezentowane będą projekcje laserowe oraz filmy (za pomocą projektora mogącego wyświetlić nawet 16 mln kolorów).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.