Facebook Google+ Twitter

Multikino i Silver Screen zapraszają do La Scali

Zobacz romantyczne włoskie opery na dużym ekranie. 12 maja rozpocznie się cykl transmisji spektakli z mediolańskiej, najsłynniejszej sceny operowej na świecie.

Plakat "Aida" - opera w Multikino / Fot. Materiały promocyjnePokazy oper i innych wydarzeń z desek teatrów, transmitowane na żywo, zdobywają coraz większą popularność. Od połowy marca, w wybranych kinach w Polsce, mogliśmy oglądać prosto z „Opera Royal de Wallonie” transmitowaną na żywo operę "La Triaviata" oraz wystawioną we włoskiej "Arena di Verona" operę "La Gioconda". Tym razem widzowie w ramach cyklu największych światowych oper, będą mogli podziwiać arcydzieło "Aida". Dotychczasowe spektakle cieszyły się dużym zainteresowaniem. - Na pewno pójdę na następny pokaz, jestem wciąż pod ogromnym wrażeniem opery „La Gioconda", chociaż mam zastrzeżenia co do jakości obrazu i dźwięku – mówi zraz po obejrzeniu widowiska w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu, pani Łucja Wolińska.

Spytany o wrażenia, jeden z widzów pan Robert Kasprzyk, odpowiada: - Warto przyjść, zobaczyć i porównać. Dzięki tego typu projektom goście Multikina i Silver Screenu mają okazję znaleźć się w gronie kilkudziesięciu tysięcy widzów, oglądających to samo przedstawienie w ponad stu różnych kinach całego świata.

Zarówno obraz jak i dźwięk transmitowany jest w jakości High Definition. - Jesteśmy dumni, że dzięki wprowadzonym do naszego kina najnowszym technologiom możemy promować sztukę, jaką jest opera. Chcemy, żeby ta dziedzina przestała być dostępna jedynie dla wybranych i stała się coraz bardziej znana – mówi Mariusz Spisz, dyrektor marketingu Multikina.

"Aida" odbędzie się w prawdziwej świątyni opery – "Teatrze La Scala". Dzieło w 4 aktach z librettem napisanym przez Antonia Ghislanzoniego to jedno z najbardziej efektownych widowisk, jakie kiedykolwiek stworzono. Podczas emisji wysłuchać możemy garść pięknych arii i imponujących chórów autorstwa Giuseppe Verdiego. "Aida" przemyca klimat Starożytnego Egiptu, przedstawia miłosny trójkąt w stylowej, choć staromodnej inscenizacji, uderza efektownością i rozmachem.

Informacje podstawowe na temat opery: Orkiestra, chór oraz zespół baletowy: "Teatr La Scala". Dyrygent: Riccardo Chailly. Reżyseria, kostiumy i scenografia: Franco Zeffirelli. Obsada: m.in.: Amneris (mezzosopran): Ildiko Komlosi, Aida (mezzosopran): Violeta Urmana, Radames (tenor): Roberto Alagna, Amonasro (baryton): Carlo Guelfi. Data spektaklu: 12 maja, godz. 20, czas transmisji: 2 godziny 37 minut z jedną przerwą. Pokaz odbędzie się w Multikinie: Złote Tarasy w Warszawie, Starym Browarze w Poznaniu, Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu, Krakowie, Zabrzu, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie oraz Silver Screen w Łodzi.

Kolejne Opery HD w Multikinie: 26 maja – „Maria Stuarda”, 9 czerwca – „Tristan und Isolda”, 23 czerwca – „Don Carlo”. Patronat honorowy nad cyklem Opery w Multikinie objął Teatr Wielki – Opera Narodowa. Cena biletów: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł (z kartą Multikinomaniaka oraz Silver Club).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pomysłodawcom wielkie brawa za pomysł.
Wreszcie, wysoka kultura dostępna będzie nie tylko elitarnym odbiorcom.
Poprzez sale kinowe - trafi "pod strzechy". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.