Facebook Google+ Twitter

Multikino przejmuje kina Silver Screen

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-20 16:52

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez Multikino kin należących do Silver Screen.

Postępowanie zostało wszczęte w lutym bieżącego roku. Spółka Multikino należąca do grupy kapitałowej ITI Holdings - właściciel 14 multipleksów w 11 miastach w kraju, zgłosiła zamiar przejęcia sieci Silver Screen, do której należy pięć kin w Warszawie, Gdyni i Łodzi.

W związku z tym, że łączny obrót uczestników transakcji przekroczył równowartość 50 mln euro, wymagała ona zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Analiza UOKiK wykazała, że połączenie dwóch przedsiębiorców może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Gdyni i okolic. Na tym obszarze działa multipleks Silver Screen, planowane jest także otwarcie kolejnych obiektów m.in. w Centrum Handlowym Wzgórze Gdynia.

W związku z tym UOKiK wydał zgodę warunkową. Multikino może przejąć kina należące do Silver Screen pod warunkiem, że nie podejmie żadnych działań w celu nabycia jakichkolwiek praw do kolejnego multipleksu. Warunek odnosi się do inwestycji, która mogłyby powstać w Centrum Handlowym Wzgórze Gdynia. Zdaniem Urzędu po dokonaniu przejęcia przez Multikino multipleksu należącego do Silver Screen w Gdyni nabycie kolejnego obiektu mogłyby zaburzyć konkurencję na tym rynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.