Facebook Google+ Twitter

Multimedialna wystawa ikon w Supraślu. "Ikona. Obraz i słowo"

W sobotę, w Muzeum Ikon w Supraślu zostanie zaprezentowana multimedialna ekspozycja "Ikona. Obraz i słowo – między tym, co ulotne, a wieczne."

Muzeum Ikon w Supraślu/ Fot. PAP/Paweł Supernak Autorem koncepcji artystycznej jest dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Andrzej Lechowski. Autorem scenariusza – Krystyna Mazuruk. – Cała ekspozycja pomyślana jest jako wędrówka przez prawosławie, wokół ikony – powiedział dla Wiadomości24.pl Andrzej Lechowski. Wystawa ma charakter multimedialny – do prezentacji eksponatów wykorzystano obraz, światło i dźwięku. Zwiedzanie ekspozycji zaczyna się w katakumbach, potem wkraczamy do wnętrza cerkwi, stoimy nad brzegiem Bugu, by uczestniczyć w Święcie Jordanu, zaglądamy do podlaskiej chaty, do celi ikonopisarza, do przydrożnej kapliczki. Taką pielgrzymkę można odbyć tylko w Muzeum Ikon.

Wystawie towarzyszyć będzie koncert w cerkwi Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu. Wystąpi Chór Katedralny "Aksion" Soboru Św. Mikołaja w Białymstoku pod dyrekcją ks. Aleksandra Łysynkiewicza oraz Męski Chóru Monasteru Zwiastowania Najświętszej Bogurodzicy w Supraślu, pod dyrekcją Dymitra Tichoniuka.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od niedzieli. Cena biletu normalnego: 10 zł, ulgowego: 5 zł. Bilet rodzinny: 5 zł od osoby. Opłata za przewodnika: 20 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus za ciekawą informację i koncepcja wędrówki interesująca.

*Opłata za przewodnika*, a jeśli to przewodnik (książka lub element el.) to *Opłata za przewodnik*?
a pilot?
*Opłata za pilota* (osoba) i *Opłata za pilot* (urządzenie elektr.)?
???
*do prazentacji eksponatów * - literówka; *w sobotę 10.02* - nieelegancko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.