Facebook Google+ Twitter

Multimedialna wystawa Robotnicza Praga

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-02-26 15:47

Wedel, Warszawska Fabryka Pomp, Koneser to marki, które stały się rozpoznawalne na świecie, a rozwinęły swą działalność na historycznej Pradze. Historia 18 wybranych zakładów przemysłowych oraz kolei praskiej, a przede wszystkim praskich ro

www.wystawa-praga.pl / Fot. Jacek SochanWedel, Warszawska Fabryka Pomp, Koneser to marki, które stały się rozpoznawalne na świecie, a rozwinęły swą działalność na historycznej Pradze. Historia 18 wybranych zakładów przemysłowych oraz kolei praskiej, a przede wszystkim praskich robotników, stała się osnową opowieści o „Robotniczej Pradze”.

Świat przemysłu od lat 70. XIX w. do połowy wieku XX zostanie ukazany na wystawie „Robotnicza Praga”, udostępnionej od 28 lutego do 21 marca 2013 r. w WOM-ie Urzędu Praga Północ m.st. Warszawy przy ul. ks. I. Kłopotowskiego 15.

Wystawę umieszczono na multimedialnym stole reagującym na dotyk użytkownika dzięki wykorzystaniu technologii MultiTouch. Kilkadziesiąt historycznych zdjęć i rysunków wraz z komentarzem będzie prezentowanych z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii dotykowej. Ekspozycja została wzbogacona o grę, która zachęcając do zapoznania się z historyczną treścią, w zamian oferuje chwilę rozrywki.

Prawobrzeżna Warszawa została poddana fascynującym przemianom, związanym z rewolucją przemysłową. Przeobraziły one żyjącą tu społeczność, urbanizując szereg wsi i przysiółków. W rezultacie Praga stała się miejscem życia i pracy grupy społecznej, bez której rozwój cywilizacyjny Polski byłby niemożliwy. Tworzyli ją robotnicy.

Dzisiaj naszym obowiązkiem jest ocalenie od zapomnienia zabytków praskiego przemysłu.

Specjalnie dla osób, które nie mogą dotrzeć na miejsce prezentacji, wystawa „Robotnicza Praga” będzie dostępna pod adresem www.wystawa-praga.plhttp://www.wystawa-praga.pl


Ekspozycję organizuje Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie przy współpracy Fundacji im. Róży Luksemburg.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.