Facebook Google+ Twitter

Multimedialne centrum informacyjne w Krakowie

Już wkrótce w centrum Krakowa może stanąć multimedialny kiosk Informacyjny. Nie było by w tym pewnie nic dziwnego gdyby nie fakt, iż kioski będą za darmo wysyłać informacje na telefon komórkowy.

Kraków / Fot. Wikimedia commons. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:025Cracow.JPGInformacje zostaną wysłane na urządzenia mobilne jako obiekt (aplikacja Java).

Jak dowiedziałem się w firmie Fbox Media, na starcie zostanie postawiony jeden kiosk, z którego można będzie pobrać rozkład jazdy autobusów, mapę połączeń komunikacyjnych, rozkład PKP oraz terminarz imprez w mieście w przyszłości pojawią się również inne przydatne mieszkańcom i turystom informacje.

Jak zostałem poinformowany przez firmę, do końca roku planowane jest udostępnienie przewodnika po mieście w formie aplikacji na telefon komórkowy lub inne urządzenia mobilne.

- Zamysł jest bardzo prosty, ile razy wędrując po mieście zastanawiasz się gdzie jest najbliższy przystanek autobusowy lub o której odjeżdża dany autobus? Nie dotyczy to tylko turystów dla których planujemy wprowadzić możliwość zapoznania się z bazą hotelową czy gastronomiczną, poznać numer do radio taxi oraz w najbliższej przyszłości wprowadzić interaktywny przewodnik po zabytkach. Wszystko to zostanie zintegrowane w jedną prostą w obsłudze aplikację przez co każdy chętny będzie z niej mógł skorzystać jak z aplikacji na telefonie komórkowym - powiedział mi Łukasz Malaba new media director w agencji, z którym miałem przyjemność rozmawiać.

- Do zwykłych mieszkańców chcemy dotrzeć poprzez udostępnienie repertuarów kin i teatrów oraz harmonogramów imprez odbywających się w mieście. Wszystkie te informacje dostępne będą za darmo i będzie je można mieć zawsze przy sobie - dodał Malaba.

Tyle ze strony firmy, która promuje swój pomysł jako nowe centrum informacji miejskiej. Na pewno da to możliwość szerszego poznania miasta zwykłym ludziom oraz pomoże w promocji Krakowa. Pomysł dość unikalny, bo jak na razie chyba jedyny na świecie.

Moim zdaniem pomysł faktycznie dobry, może na pewno ułatwić życie mieszkańcom oraz turystom, na pewno pozwoli to ułatwić wielu z Nas życie jednak czy w pewnym momencie nie będziemy bombardowani treściami reklamowymi ze wszystkich stron?

Pomysł ma na celu sprawdzenie jak Polacy postrzegają bluetooth i telefon jako formę przekazu.
Kiosk ma również reklamować nowe formy marketingu oraz właściciela, jeżeli pomysł się przyjmie do końca 2008 roku nośniki staną w każdym z 18 największych miast Polski.

- Jeżeli pomysł okażę się skuteczny i ludzie dobrze go ocenią będziemy się starać o fundusze unijne w celu zapewnienia podobnych udogodnień na terenie całej Polski - podsumowuje Malaba.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.