Facebook Google+ Twitter

Multimedialne gadżety do PSP

Od momentu premiery PSP wiadomo było, że sprzęt z marszu okrzyknięty cudem techniki i miniaturyzacji, nie będzie służył jedynie do grania w najnowsze gry.

Od momentu premiery PSP wiadomo było, że sprzęt z marszu okrzyknięty cudem techniki i miniaturyzacji, nie będzie służył jedynie do grania w najnowsze gry.

 

Emulator PS One, Eye Toy, PSP Camera, Make Video Calls, PS3 Conectivity, GPS – to nazwy multimedialnych gadżetów do PSP, które pojawią się w sprzedaży w najbliższych miesiącach.

 

Wszystkie dodatkowe aplikacje i „przystawki” będą działać tylko i wyłącznie na planowanym na wrzesień systemie operacyjnym dla konsoli w wersji 3.0.

 

Zacznijmy jednak przewrotnie od gier.

 

Graczy z pewnością najbardziej ucieszy emulator PS One, czyli pierwszej konsoli Play Station. Popularny „szarak” był (i nadal, mimo swego wieku, pozostaje) hitem elektronicznej rozrywki ostatniej dekady. Wiele wspaniałych, epokowych tytułów, zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych miłośników gier, zostanie teraz przeniesione z wysłużonych, szarych konsol stojących pod telewizorami w wielu domach, na supermobilny, przenośny sprzęt. Takie powiększenie „biblioteki” gier, z pewnością wpłynie na atrakcyjność PSP. Gry będzie można pobierać za niewielką opłatą z sieci. Premiera emulatora PS One planowana jest na październik.

 

Tymczasem dzisiaj, japoński serwis itmedia.co.jp zamieścił zdjęcie kamery do PSP (PSP Camera). Zdjęcie zostało wykonane podczas imprezy promującej grę LocoRoco. Kamera będzie miała 1,3 megapikseli. Jej dokładne zastosowanie nie jest znane, aczkolwiek spekuluje się, że może być powiązana z kolejnym gadżetem, jakim jest Eye Toy.

 

Eye Toy to znana miłośnikom Play Station 2 „przystawka” wykorzystywana w rozrywkowych aplikacjach, np. tanecznych (Dance Dance Revolution), gdzie gracz wykonuje ruchy, jakie widzi na ekranie telewizora. W przypadku PS2, gdzie wizualizacja odbywała się za pośrednictwem telewizora, była także dostępna specjalna mata do tańczenia, połączona z konsolą i odbiornikiem. Łatwo przewidzieć, że w przypadku przenośnego, małego sprzętu nie zda to egzaminu. Miejmy jednak nadzieję, że również i tym razem Eye Toy okaże się gwiazdą rodzinnych party, czy imprez w gronie znajomych. Eye Toy pojawi się w sprzedaży już we wrześniu.

 

Pozostałymi gadżetami, jakie pojawią się w niedługim czasie są Make Video Calls – czyli organizator telekonferencji za pomocą PSP, PS3 Conectivity – aplikacja pozwalająca połączyć PSP z nadchodzącą, stacjonarną konsolą Play Station 3 (na razie brak informacji na temat  zastosowania takiego połączenia), oraz mający pojawić się w październiku...GPS. Na temat tego ostatniego wiadomo tyle, że będzie „umiał” fizycznie namierzyć innych użytkowników PSP w okolicy oraz zaznaczać wybrane przez użytkownika punkty na mapie. Z pewnością jednak nie będą to jedyne walory tej aplikacji.

Jak widać, Sony na froncie walki z podziemną, domową sceną aplikacji (homebrew), która ostatnio dała się we znaki japońskiemu gigantowi, przygotowała dla PSP solidne wsparcie multimedialne. Z pewnością jeszcze nieraz Sony zaskoczy możliwościami wykorzystania niewątpliwego cudu współczesnej techniki, jakim jest jej „dziecko”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.