Facebook Google+ Twitter

Multimedialne wydarzenie w Warszawie. Park Fontann startuje 7 maja

Multimedialny Park Fontann na warszawskim Podzamczu, to dla stolicy nowy magnes dla turystów i powód do dumy dla mieszkańców. Przedstawienie „Magia żywiołów”, które rozpocznie się 7 maja o 21, zainauguruje jego działalność.

Przedstawienie pod nazwą „Magia żywiołów” rozpocznie się o 21. Niezwykły balet światła, muzyki,ze strony Miasta St.Warszawy / Fot. ze strony Miasta St.Warszawy wody, ognia doprawiony dodatkowo tańcem i magią słowa. Strona narracyjna w interpretacji Olgierda Łukaszewicza oparta została na utworach: „Raju Utraconym” Miltona, „Przemianach” Owidiusza, „Narodzinach Bogów” Hezjoda i „Księdze Urizena” Blake’a. Czego możemy się jeszcze spodziewać? Pokazów akrobatycznych, pirotechnicznych i świetlnych.

Podzamcze nareszcie zaczyna tętnić życiem. W pobliżu rzeźby Magdaleny Abakanowicz, ze strony Miasta St.Warszawy / Fot. ze strony Miasta St.WarszawyArkady Kubickiego, Centrum Nauki Kopernik, BUW. W przyszłości stacja II linii metra tuż obok Syrenki. Kulturalna strona miasta. A może raczej Warszawska Droga Kultury. A po drugiej stronie Wisły dzika natura i plaże. Trzymam kciuki za realizację wszystkich tych pomysłów.

A jeśli nie w Warszawie?

Oddana do użytku 4 czerwca 2009 roku, ulokowana w parku Szczytnickim, Fontanna na Pergoli jest największą tego typu w Europie. Podobnymi "budowlami" przyciągają Barcelona i Praga. Największą na świecie fontannę multimedialną spotkamy w Dubaju (dlaczego mnie to nie dziwi?)

Wybieram się w sobotę wieczorem na pokaz z całą rodziną. A wy? Spotkajmy się na Podwalu!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Margo
  • Margo
  • 09.05.2011 09:52

Powinni zrobić 2 sesje. Godzina 21 to za późno dla każdej rodziny z dziećmi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qba
  • qba
  • 07.05.2011 18:21

Pogoda fantastyczna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
KW
  • KW
  • 07.05.2011 13:09

Widzialem testy i wiem, że raczej ciężko zrobić widowisko za dnia - musi być ciemno. Zorganizuj synkowi jakoś dzien i weź go tam. naprawdę warto...
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapewne wspaniałe widowisko...

Komentarz został ukrytyrozwiń
KG
  • KG
  • 04.05.2011 18:13

chętnie bym poszedł z synkiem, ale godzina rozpoczęcia (21!!!) imprezy odstrasza mnie. A szkoda, bo to pewnie niezapomniane widowisko dla najmłodszych warszawiaków również.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.