Facebook Google+ Twitter

Multimedialny Park Fontann w Warszawie. Jak rozwiązać problemy z parkowaniem?

Multimedialny Park Fontann na Podzamczu przyciąga ogromne rzesze ludzi. Jednak wiążą się z tym problemy z parkowaniem i zastawianiem zabytkowej przestrzeni, co szczególnie dotkliwie daje się we znaki mieszkańcom miasta.

Sonda

Czy miewasz problemy z parkowaniem przy Starówce?

 / Fot. Krzysztof Smaga

Czy szlabany pomogą?


- Kierowcy wjeżdżają, powiem więcej, porzucają swoje samochody na chodnikach i zieleńcach na czas pokazów. To jest niedozwolone - potwierdza Renata Kaznowska, Dyrektor Zarządu Terenów Publicznych w wywiadzie dla TVN Warszawa.pl. ZTP proponuje rozwiązanie jakim mogłyby być szlabany lub bariery ochronne, które blokowałyby wjazd na Starówkę.

Co na to mieszkańcy? Zdania są różne. Niektórzy uważają, że szlabany nie są potrzebne, a problem powinien być rozwiązany przez dawanie mandatów za parkowanie w niedozwolonym miejscu. Zwracają też uwagę na to, że samochody pozostawione niezgodnie z prawem dewastują trawniki miejskie, za które płacą Warszawiacy. Inni, podzielając częściowo propozycję Dyrektor ZTP, wspominają o szlabanach uruchamianych kartą, które są wprowadzone w europejskich stolicach. Można też spotkać osoby, które sądzą, że Starówka w dużym mieście powinna tętnić życiem, a mieszkańcy po prostu powinni się do tego przyzwyczaić.

Multimedialny Park Fontann w Warszawie. Sprawdź, jak dojechać

Na razie nie wiadomo, gdzie miałyby stanąć szlabany i czy w ogóle pomysł zostanie zrealizowany. Zależy to też od opinii policji i straży miejskiej.

Jeden z miejskich radnych Grzegorz Rogólski stwierdził, że warto też zastanowić się nad wprowadzeniem strefy płatnego parkowania w rejonie, o którym mowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Władze stolicy powinny były o tym pomyśleć dużo wcześniej-na etapie projektowania inwestycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.