Facebook Google+ Twitter

Multi-rozwiązanie dla Twoich nieruchomości

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-27 12:07

Według raportu firmy Colliers International dotyczącego rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, w 2013 roku Polska utrzyma pozycję lidera na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oznacza to, że rynek nieruchomości komercyjnych będzie w tak samo dobrej kondycji jak obecnie albo jeszcze w lepszej. Popyt na powierzchnie biurowe powinien się utrzymać na poziomie zbliżonym do wyników z roku 2012. Możemy spodziewać się, że współczynnik wolnych powierzchni będzie stopniowo się obniżał, co powinno przełożyć się na nieznaczne wzrosty czynszów na wybranych rynkach. Oprócz tego, na rynku magazynowym będzie można zaobserwować spadającą liczbę powierzchni niewynajętej. W rejonach, gdzie współczynnik powierzchni niewynajętej jest niższy niż 5% spodziewamy się wzrostu cen. Głównymi regionami, w których utrzyma się wysokie zainteresowanie rynkiem magazynowym będą: Warszawa, Wrocław, Śląsk, Poznań i Polska Centralna. Dla wynajmujących może się to wiązać z większymi przychodami, nowymi klientami, wzrostem zysku z wynajmu.

Raport firmy Colliers wskazuje, iż polski rynek nieruchomości ciągle się rozwija i rośnie. Możemy zaobserwować wiele ofert sprzedaży czy wynajmu, a wszechobecny kryzys – można mieć wrażenie – nas nie dotyczy. Dla wynajmujących to dobry czas, szczególnie, że tendencje wzrostu cen wynajmu mają się utrzymać. Dla najemców to niestety zła wiadomość. Zarządcy nieruchomości będą mieli pełne ręce roboty. Pomóc im w tym może multidoors.pl, ale mam wrażenie że niewielu jeszcze z tego rozwiązania korzysta.

Narzędzie to służy do oceny rentowności obsługi konkretnej nieruchomości, a tym samym i całego przedsiębiorstwa. Działa na zasadzie analizy wszystkich ponoszonych kosztów w zestawieniu z przychodami z wynajmu. Jeśli zysk różni się od oczekiwanego, aplikacja nas o tym powiadomi. Możemy samodzielnie ustalać mechanizmy rozliczeń, co zautomatyzuje naszą pracę przyporządkowując system rozliczeniowy do konkretnego wynajmującego.

Ułatwi nam też pracę związaną z poszukiwaniem odpowiedniej oferty dla konkretnego najemcy. Właściwie wykona całą pracę za nas – automatycznie dopasuje odpowiednią ofertę do wymagań i oczekiwań najemcy. Oznacza to większą liczbę zawieranych transakcji, a w rezultacie większe przychody.

Ale to nie wszystko! Oprócz tego zarządca ma dostęp do szczegółowych raportów rynkowych. Dzięki nim zawsze będziemy na bieżąco z trendami na rynku nieruchomości komercyjnych aktualnie obowiązującymi. Multidoors.pl samodzielnie porównuje oczekiwania najemców z ofertą wynajmujących, co w efekcie przynosi informacje o brakujących ofertach na rynku. Dzięki posiadaniu takiej wiedzy, firmy będą mogły podejmować odpowiednie decyzje zarządcze i rozwijać swój biznes.
Multidoors.pl to narzędzie stworzone specjalnie dla zarządców nieruchomości. Oferuje szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają prowadzenie firmy.

Multidoors.pl to wachlarz korzyści dla Twojej firmy. To możliwość ustalania mechanizmów rozliczeń z wynajmującymi, zarządzanie systemem prowizyjnym dla pracowników, identyfikowanie przeterminowanych transakcji, czy wreszcie automatyczne dopasowywanie oferty wynajmu do oczekiwań najemcy oraz identyfikowanie jakich ofert brakuje na rynku. Taka pomoc w zarządzaniu firmą jest niezbędna. Dzięki niej liczba owych inwestycji nie będzie wymagała dodatkowych kosztów i poświęcania na nie dużej ilości czasu. Bieżąca obsługa stanie się przyjemnością, oszczędzając jednocześnie czas i pieniądze.Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjne Gospodarka Działanie 8.1. „Dotacje na Innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość”
(Katarzyna Smolińska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.