Facebook Google+ Twitter

Mumford & Sons zagrają koncert w Warszawie

Laureaci tegorocznych Brit Awards i Grammy wystąpią 4 marca w warszawskim Klubie Stodoła. Będzie to druga wizyta zespołu w naszym kraju.

album "Babel" / Fot. okładka płytyMumford & Sons to brytyjski zespół grający folk rock. Powstał w 2007 roku i wywodzi się z nurtu londyńskiego folku. W skład grupy wchodzą: Marcus Mumford, Winston Marshall, Ben Lovett i Ted Dwane. Ich muzyka to głównie wokal (wszyscy panowie śpiewają) oraz dźwięki fortepianu, skrzypiec, tamburynu i banjo. Wszystko utrzymane w spokojnym, folkowym klimacie. Zespół znany jest na całym świecie i ma na swoim koncie liczne nagrody przemysłu muzycznego. Ostatni rok należał do nich, czego dowodem są statuetki na rozdaniu Grammy (za Album Roku) i Brit Awards. Artyści najpierw podbili rynek muzyczny w Wielkiej Brytanii, a potem zawojowali listę Billboardu w USA
W Polsce utrzymywali się na listach przebojów RMF-u, Radia Zet czy Polskiego Radia Trójka.

Debiutancka płyta Mumford & Sons ukazała się w 2009 roku i nosi tytuł "Sign No More". Od razu odniosła wielki sukces na świecie. Album pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Możemy na nim znaleźć takie utwory jak "Little Lion Man",
"Winter Winds" , czy "The Cave". W 2011 roku artyści zdobyli za ten krążek statuetkę Brit Awards w kategorii Najlepszy Brytyjski Album Roku.
Najnowsza płyta zespołu "Babel", została wydana we wrześniu 2012 roku. Jest utrzymana w tym samym klimacie co ich poprzedni album. "I Will Wait", "Lover of the Light", czy tytułowy "Babel" to tylko niektóre z piosenek zamieszczonych na krążku. Ostatnie miesiące okazały się dla niej wyjątkowo szczęśliwe. Mumford & Sons w styczniu tego roku otrzymali za "Babel" statuetkę Grammy (za Album Roku). Zostali także laureatami tegorocznego rozdania nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego- Brit Awards, wygrywając oczywiście w kategorii Najlepszy Brytyjski Zespół.

Mumford & Sons zagrali już w Polsce w tamtym roku, na festiwalu Open’er w Gdyni. Teraz przyjadą do nas po raz drugi. Muzycy będą promować swój najnowszy album "Babel". Zespół wystąpi 4 marca w Klubie Stodoła w Warszawie. Impreza rozpocznie się od godziny 19. Jako support najpierw zagra zespół Doors, a potem londyński muzyk - Jesse Quinn. Zapowiada się duża frekwencja polskich fanów Mumford & Sons. Świadczy o tym fakt, że na dzień dzisiejszy wszystkie bilety na koncert są już wyprzedane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.