Facebook Google+ Twitter

Mundial 2010. Anelka wyrzucony z drużyny

Nicolas Anelka nie zagra już na tegorocznych mistrzostwach. Po konflikcie z trenerem Raymondem Domenechem, napastnik Chelsea Londyn został odesłany do domu - informuje Sky Sports News.

 / Fot. John Dobson, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Anelka_Chelsea_2.jpg&filetimestamp=20080820144335Doświadczony francuski napastnik miał obrazić Domenecha w przerwie meczu z Meksykiem, gdy ten drugi udzielał mu wskazówek taktycznych. Skutkiem natychmiastowym tego zajścia była zmiana jakiej dokonał szkoleniowiec Trójkolorowych - za Anelkę na boisku zameldował się Andre-Pierre Gignac.

Jak się później okazało, piłkarz Chelsea miał publicznie przeprosić selekcjonera, co jednak nie miało miejsca. Wobec tego szef Francuskiej Federacji Piłkarskiej (FFF) odesłał napastnika do domu.

Francja znajduje się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. W pierwszym meczu tylko zremisowała z Urugwajem 0:0. W drugim doznała upokarzającej porażki z Meksykiem 0:2. Jej szanse na wyjście z grupy są niewielkie, nadzieja jednak pozostaje. Trudno jednak ją zrealizować, borykając się z takimi problemami wewnątrz drużyny.

Nie jest też nowością, że Domenech jest w jakimś konflikcie z Henrym. Piłkarz Barcelony siedzi na ławce, a jeśli już wychodzi na boisko, to na ostatnie minuty. Wobec braku Anelki w ataku będzie musiał grać zapewne niedoświadczony Gignac bądź, mający już najlepsze lata za sobą, choć rozgrywający dobry sezon, Djibril Cisse.

Raymond Domenech odchodzi po mundialu. Decyzja o tym, była już wiadoma od dawna, być może to także wpłynęło na morale drużyny. Jego miejsce zajmie były świetny piłkarz Laurent Blanc.

Źródło: Sky Sports News

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.