Mundial 2010. Hiszpania - Honduras 2:0

• Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2010-06-21 19:34

W 17. minucie spotkanie otworzył David Villa. 1:0 dla Hiszpanii. W 49. minucie Hiszpan dołożył jeszcze jedną bramkę.

/ Fot. fot. PAP/EPA/JUAN CARLOS CARDENAS- Lepiej przegrać na początku niż na końcu mundialu - mówi trener Hiszpanii Vicente del Bosque komentując sensacyjną porażkę swojej drużyny w pierwszym spotkaniu ze Szwajcarią.

Cała piłkarska Hiszpania jest w szoku. Strata punktów w potyczce ze Szwajcarią to dopiero druga przegrana w ostatnich 49 meczach kadry.

W spotkaniu ze Szwajcarią Vicente del Bosque wystawił tylko jednego napastnika – tym razem będzie musiał zagrać bardziej ofensywnie, więc prawdopodobnie od pierwszej minuty wystąpi piłkarz, który z dobrej strony pokazał się jako rezerwowy ze Szwajcarią – Fernando Torres.

Reprezentanci Hondurasu, którzy pierwsze spotkanie przegrali z Chile 0:1 wystąpią w tym spotkaniu osłabieni - trener reprezentacji Hondurasu Reinaldo Rueda w dalszym ciągu nie może skorzystać ze swojego czołowego napastnika - Davida Suazo, który jest kontuzjowany.

W 1982 roku Hiszpania z Hondurasem zagrały na Mistrzostwach Świata, które rozgrywane były na Półwyspie Iberyjskim – gospodarze Mundialu ledwie zremisowali wtedy z Hondurasem 1:1.

Spotkanie w Johannesburgu poprowadzi Yuichi Nishimura z Japonii.

Hiszpania: 1-Iker Casillas - 15-Sergio Ramos, 3-Gerard Pique, 5-Carles Puyol, 11-Joan Capdevila -
22-Jesus Navas, 14-Xabi Alonso, 8-Xavi, 16-Sergio Busquets - 9-Fernando Torres, 7-David
Villa.

Honduras: 18-Noel Valladares - 23-Sergio Mendoza, 2-Osman Chavez, 3-Maynor Figueroa, 21-Emilio Izaguirre - 19-Danilo Turcios, 8-Wilson Palacios, 20-Amado Guevara, 13-Roger Espinoza -