127499 miejsce

Mundial 2010. Paragwaj prowadzi w meczu ze Słowacją 2:0

• Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2010-06-20 11:50

Po remisach w pierwszych meczach, szanse na wyjście z grupy wszystkich czterech zespołów Grupy F wydają się być równe. Dziś jedna z nich może się do osiągnięcia tego celu przybliżyć. Po 27. minucie spotkania bliżej do tego celu Paragwajczykom, których zawodnik Enrique Vera umieścił piłkę w bramce Słowaków. Druga bramkę Paragwaj strzelił w 86 minucie.

/ Fot. PAP/EPAW pierwszej kolejce nasi południowi sąsiedzi tylko zremisowali z Nową Zelandią, której wielu dawało małe szanse. Mimo iż personalnie Słowacy wyglądali lepiej od swoich rywali, to zagrali słabo i w samej końcówce pozwolili strzelić sobie bramkę. Tym samym skomplikowali sobie mocno drogę do wyjścia z grupy, gdyż przyjdzie im teraz grać z drużynami dużo mocniejszymi od Nowej Zelandii.

Paragwaj ze swojego pierwszego meczu może być zadowolony. Remis w spotkaniu z aktualnym mistrzem świata jest rezultatem, którego nie trzeba się wstydzić. Dziś podopieczni Gerardo Martino mogą postawić kolejny krok. Zwycięstwo ze Słowakami znacznie przybliży ich do gry w 1/8 finału.

W tak ważnych meczu jak dzisiejszy w obu drużynych kluczową rolę odegrać mogą indywidualności. W ekipie Słowacji na taką kreowany jest Marek Hamsik, jednak co do jego postawy w pierwszym spotkaniu można mieć spore zastrzeżenia. Paragwaj będzie straszył swoim snajperem Roque Santa Cruzem. Jego absencja w meczu z Włochami spowodowana była lekką kontuzją, która dziś już nie powinna przeszkodzić napastnikowi Manchesteru City w występie od pierwszych minut.

Niepowodzenie Słowaków w pierwszym meczu można usprawiedliwiać debiutancką tremą. Dla tej reprezentacji mundial w RPA jest pierwszym mistrzowskim turniejem w historii. Paragwaj natomiast jest zespołem dużo bardziej doświadczonym. Od 1998 roku reprezentanci tego kraju nieprzerwanie kwalifikują się do mistrzostw świata. W Ameryce Południowej stanowią trzecią siłę kontynentu, zaraz po Brazylii i Argentynie.

Obie reprezentacje jeszcze nigdy w historii nie spotkały się w żadnym oficjalnym meczu. Dziś jest więc jest okazja do stoczenia pierwszego pojedynku. Cichym faworytem jest Paragwaj, jednakże Słowacja z całą pewnością zagra dziś lepiej niż z Nową Zelandią i postara się ten mecz wygrać. Początek meczu na stadionie Mangaung o godzinie 13:30.

Słowacja: 1-Jan Mucha - 2-Peter Pekarik, 3-Martin Skrtel, 16-Jan Durica, 6-Zdeno Strba - 7-Vladimir
Weiss, 8-Jan Kozak, 21-Kornel Salata, 17-Marek Hamsik - 11-Robert Vittek, 9-Stanislav Sestak.

Paragwaj: 1-Justo Villar - 6-Carlos Bonet, 21-Antolin Alcaraz, 14-Paulo Da Silva, 3-Claudio Morel -
13-Enrique Vera, 15-Victor Caceres, 16-Cristian Riveros - 9-Roque Santa Cruz, 18-Nelson Valdez,