Mundial 2010. Portugalia rozgromiła Koreańczyków

Siedem minut zadecydowało o wysokim zwycięstwie Portugalii nad zespołem Korei Płn. W drugiej kolejce spotkań grupy G. Między 53. a 60. minutą meczu podopieczni Carlosa Queiroza zdobyli trzy bramki, pozbawiając piłkarzy z Azji wszelkich złudzeń. Ostatecznie Portugalczycy rozgromili rywali aż 7:0!

/ Fot. PAP/EPAW pierwszych 45. minutach Koreańczycy byli w miarę równorzędnym przeciwnikiem dla Portugalczyków. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje strzeleckie (w tym Ricardo Carvalho, który trafił w słupek), lecz to faworyci objęli prowadzenie w 29. minucie po strzale Raula Meirelesa. Strzelec gola mógł chwilę później podwyższyć wynik meczu, jego strzał minął jednak bramkę rywali. Portugalczycy próbowali zdobyć kolejnego gola i rozstrzygnąć losy meczu jeszcze przed przerwą, wynik jednak nie uległ zmianie.

W drugiej połowie dominacja Portugalii nie podlegała już dyskusji. Trzy bramki (Simao Sabrosy, Hugo Almeidy i Tiago) zdobyte w odstępie zaledwie siedmiu minut pozbawiły szans Koreańczyków na korzystny wynik. Prowadzenie 4:0 nie satysfakcjonowało jednak podopiecznych Carlosa Queiroza, którzy starali się zdobyć kolejne bramki, mogące mieć znaczenie w rywalizacji z Wybrzeżem Kości Słoniowej o drugie, premiowane awansem do kolejnej fazy turnieju miejsce. Bliski zdobycia bramki był Cristiano Ronaldo, piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w poprzeczkę.

W 80. minucie bramkę na 5:0 zdobył wpuszczony zaledwie chwilę wcześniej na boisko Liedson i najwyższe zwycięstwo XIX mistrzostw świata w RPA stało się faktem. W 87. minucie kolejną bramkę dla Portugalii zdobył Ronaldo, a wynik spotkania ustalił w 88. minucie meczu Tiago, który zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu. Po wspaniałej grze w drugiej połowie meczu Portugalia rozgromiła Koreańską Republikę Ludowo Demokratyczną aż 7:0.

Portugalia - KRLD 7:0 (1:0)
Bramki: Meireles (29.), Simao (53.), Almeida (56.), Tiago (60., 88.), Liedson (80.), Ronaldo (7.)