51072 miejsce

Mundial 2014: Francja - Szwajcaria. Efektowny mecz z ośmioma bramkami

Francja pokazała wszystkie swoje zalety. Od samego początku zdominowała Szwajcarów i wygrała z nimi 5:2. Ostatnia bramka Benzemy nie została uznana.

/ Fot. Football.ua [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) lub GFDL (httpTrójkolorowi od samego początku pokazywali na boisku swoje piłkarskie umiejętności. Festiwal strzelecki rozpoczął w 17. minucie Olivier Giroud, a zaledwie minutę później po asyście Karima Benzemy piłkę do siatki „wpakował” Matundi. Francuz wraz z kolegami celebrował swojego gola tańcząc. W 31. minucie w polu karnym Beznemę sfaulował Johan Djourou. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który obronił szwajcarski bramkarz. Jeśli ktoś myślał, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 2-0 mógł się rozczarować, bo na pięć minut przed przerwą do bramki po podaniu Varane’a trafił Mathieu Valabuena.

Druga cześć spotkania rozpoczęła się oblężeniem bramki Szwajcarów. Po kilku niecelnych "wrzutkach" w pole karne w końcu do bramki trafił Karim Benzema. Francuz po podaniu Pogby kopnął piłkę pomiędzy nogami bramkarza, a ta wpadła do siatki. Nie minęło kilka minut od tej bramki, a Francuz już w 73. minucie asystował Sissoko przy kolejnejnym trafieniu. Pięciobramkowa przewaga Francji o dziwo nie załamała Szwajcarów. Kiedy Francuzi się rozluźnili w 81. minucie pierwszą bramkę dla Szwajcarii strzelił Blerim Dzemaili, a sześć minut później Llorisa pokonuje Granit Xhaka. Bramka Szwajcara nie była ostatnią tego wieczoru, bowiem w 94. minucie dublet strzela Benzema. Na nieszczęście Francji sędzia bramki nie uznał, gdyż padła sekundę po końcowym gwizdku.

Linia obrony Szwajcarii w dzisiejszym meczu była dziurawa niczym szwajcarski ser, natomiast Francja grała idealny futbol. Trójkolorowi mają na swoim koncie sześć punktów i już czekają na środowy mecz z Ekwadorem. Czy jest cos w stanie powstrzymać drużynę Didiera Deschampsa?