Mundial: Kamerun przegrywa mimo walki

Dramaturgia, sytuacje, bramki, emocje. Tak krótko można opisać spotkanie Danii z Kamerunem. Duńczycy dzięki trafieniom Bendtnera i Rommedahla pokonali niesamowicie nacierających rywali 2:1 i wciąż walczą o awans do 1/8 finału.

/ Fot. EPA/GEORGI LICOVSKIZarówno Kamerun jak i Dania przegrały pierwsze pojedynki, odpowiednio z Japonią i Holandię i by móc liczyć się w walce o awans potrzebowały zwycięstwa.

Kameruńczycy od samego początku postawili na atak. Okazji po strzałach z dystansu szukali Benoit Assou-Ekotto i Samuel Eto'o, ale nie potrafili posłać piłki w światło bramki. W odpowiedzi Dennis Rommedahl pobiegł prawą stroną i z ostrego kąta uderzył nad poprzeczką.
Ustępujący pod wieloma względami Duńczycy, spisywali się jednak dobrze w obronie i starali się zażegnywać niebezpieczeństwo. Niestety wystarczył jeden błąd, by wszystkie starania zostały zaprzepaszczone.

W 11. minucie bezmyślnie w polu karnym zachował się Simon Kjaer, który zagrał wprost pod nogi Pierra Webo. Ten podał do zupełnie niepilnowanego Samuela Eto'o, a snajper Interu Mediolan wiedział co z piłką zrobić. Tym samym Kamerun na skutek fatalnego zachowania rywali zasłużenie prowadził 1:0.

Po utracie gola Kamerun nie odpuszczał i robił wszystko, by nie oddać inicjatywy rywalom. Duńczycy postanowili jednak wziąć się w karby i nie rezygnowali z ofensywnych poczynań. W 17. minucie aktywny Jesper Gronkajer oddał strzał, lecz został zablokowany. Chwilę później po rzucie rożnym uderzał głową, tym razem niecelnie. Następnie szczęścia próbował John Dahl Tomasson, ale piłka w czasie lotu obiła się o defensora Kamerunu. Na dwie akcje „Nieposkromione Lwy” odpowiedziała indywidualną szarżą Achille Emany, zakończonej niecelnym strzałem.

Coraz lepiej poczynająca Dania w końcu osiągnęła cel. W 33. minucie będąca na prawym skrzydle Dennis Rommedhal przyjął długie podanie, po czym zagrał do Nicklasa Bendtnera, który wślizgiem umieścił piłkę między słupkami, doprowadzając do remisu.