Mundial. "Słonie" jedną nogą za burtą. Brazylia - WKS 3:1

Brazylia w pierwszej kolejce pokonała Koreę Płn. i zwycięstwo oznaczałoby awans Canarinhos do 1/8 finału turnieju. Dla zespołu Wybrzeża Kości Słoniowej niedzielny pojedynek był niemal meczem o wszystko. Po remisie z Portugalią (0:0) "Słonie" znalazły się pod ścianą - każdy wynik poza zwycięstwem mocno komplikowałby ich sytuację w grupie.

/ Fot. PAP/EPA/KERIM OKTENBrazylia już w pierwszej minucie pokazała, że szybko chce strzelić bramkę. Po rajdzie Kaki z dystansu uderzał Robinho, a piłka nieznacznie poszybowała nad poprzeczką. Kolejne minuty spotkania przyniosły uspokojenie gry, Brazylia starała się atakować, lecz bez zbędnego ryzyka.

Wynik spotkania otworzył w 25. minucie meczu Luis Fabiano, po zagraniu dwójkowym z Kaką.
W sytuacji sam na sam z Fabiano Boubacar Barry nie miał szans. Piłka po mocnym uderzeniu z ostrego kąta poszybowała pod poprzeczkę i Canarinhos rpowadzili 1:0.

Podopieczni Carlosa Dungi przez całą pierwszą połowę posiadali przewagę optyczną, drużyna Wybrzeża Kości Słoniowej nie zdołała przez 45 minut ani razu poważnie zagrozić bramce Julio Cesara.

Drugą połowę kapitalnie zaczęli Canarinhos. W 50. minucie Luis Fabiano wymanewrował trzech obrońców, po czym znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Napastnik Sevilli nie przywykł marnować podobnych okazji, i Brazylia prowadziła 2:0. Należy jednak przyznać, iż Fabiano pomógł sobie dwukrotnie (!) w tej akcji ręką. Bramka nieco podrażniła podopiecznych Svena Gorana Erikssona, już trzy minuty po bramce Fabiano Dindane dośrodkował w pole karne, a groźnie strzelał Drogba.

W 62. minucie bliski zdobycia bramki był Kaka, lecz strzelał niecelnie. Kilkanaście sekund później pomocnik Realu Madryt idealnie zagrał w pole karne do Elano, a ten bez problemu podwyższył wynik na 3:0. Chwilę później strzelec gola musiał opuścić boisko po ostrym faulu Tiote. Nie wiadomo, czy kontuzja nie wykluczy Elano z dalszego udziału w turnieju.