Mundial w Brazylii: Brazylia kontra Niemcy. Kto wygra?

Dziś odbędzie się mecz półfinałowy Niemcy - Brazylia. Początek o 22 czasu polskiego.

/ Fot. EPA/BALLESTEROSGospodarze grali z Niemcami już wielokrotnie. Jednak bilans spotkań jest po ich stronie. Brazylijczycy wygrali 12 razy, 5 razy zremisowali, a przegrali czterokrotnie. Ostatni raz grali ze sobą w 2011 roku. Jednakże wtedy karta była po stronie Niemców, wygrali 3:2.

Przed dzisiejszym półfinałem roi się od statystyk. Kto jest faworytem? Jednoznacznie nie możemy stwierdzić. Jednego możemy pewni: walki ze strony obydwóch drużyn.

W drużynie Brazylii zabraknie wielu utytułowanych piłkarzy i to też może przesądzić o wyniku spotkania. Zabraknie Neymara - który doznał kontuzji kręgosłupa. Na boisko nie wyjdzie też Silva, ze względu na kartki. I w tym aspekcie górą są Niemcy. U nich drużyna kompletna, a selekcjoner Joachim Loew w dobrej myśli. Drugi półfinał czeka kibiców futbolu jutro. Argentyna zmierzy się z Holandią.