Facebook Google+ Twitter

Mundial w Katarze nie jest pewny. FIFA zastanawia się nad zmianą organizatora

Domenico Scala z FIFA powiedział, że federacja rozważ ponowny wybór organizatora Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 r.

 / Fot. daly3d abd/CC 2.0Szef komisji kontroli FIFA przyznał, że decyzja o przyznaniu Katarowi organizacji mundialu nie była najszczęśliwsza. "To niestety nie była najlepsza decyzja. Już bez znaczenia nawet, jakie były kulisy jej podjęcia. Możliwe, że zostanie to jeszcze zweryfikowane" - mówił Scala cytowany przez serwis Sport.pl.

Kulisy przyznania mundialu Katarowi budzą kontrowersje z dwóch powodów. Po pierwsze pojawiły się informacje, że ważnym elementem w negocjacjach były łapówki. Drugim powodem protestów są warunki klimatyczne w tym kraju. Padła nawet propozycja, by rozgrywki zorganizować w zimie, na co nie chcą zgodzić się europejskie federacje piłkarskie.

"Jeśli potwierdzą się jakiekolwiek zarzuty, że Katar został wybrany na gospodarza tylko dzięki nielegalnej zapłacie odpowiednim ludziom, na pewno decyzja ta zostanie anulowana. Innego wyjścia nie będzie. Muszą być jednak konkretne dowody" - powiedział szef kontroli FIFA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.