Facebook Google+ Twitter

Mundial w telewizji publicznej w dzień i w nocy

XIX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zostaną rozegrane w Republice Południowej Afryki, od 11 czerwca do 11 lipca 2010 roku. Wydarzenie sportowe tej rangi nie mogło być pominięte przez TVP.

Jabulani - oficjalna piłka MŚ 2010 / Fot. Wikimedia CommonsMimo wielu, wcześniejszych doniesień prasowych telewizja publiczna wyemituje Mundial w całości. Na kanałach TVP obejrzymy wszystkie 64 mecze rozgrywek, głównie w ogólnodostępnych i niekodowanych TVP1 i TVP2. Przykrą wiadomością jest to, że nie zagra w nich nasza reprezentacja. Ze wstępnych szacunków wynika, że Mundial może być powodem niższej frekwencji w wyborach prezydenckich.

Jak dokładnie przedstawia się ramówka Mistrzostw Świata w TVP? Jak już wcześniej wspomniałem większa część, bo aż 56 spotkań, zostanie pokazana w TVP1 lub TVP2.
Jest to powodowane tylko względami czysto technicznymi, gdyż w ostatniej grupowej fazie mamy do czynienia z równorzędnym trwaniem dwóch spotkań piłkarskich, co oznacza, że jeden z nich będzie transmitowany w TVP Sport. Jest to najprawdopodobniej spowodowane chęcią utrzymania oglądalności kanału TVP Sport, którego ramówka, powszechnie oprócz spotkań żużlowych, jest mało atrakcyjna. Ponadto w dni powszednie
w TVP1 i TVP2 niektóre spotkania będą powtarzane po północy, ok. godz. 0:30 oraz rankiem, o godz. 8:30 następnego dnia.


Mundial rozpocznie się 11 czerwca o 16:00 meczem RPA Meksyk, który zostanie pokazany w TVP2, TVP Sport i TVP HD, a komentował go będzie Dariusz Szpakowski z Włodzimierzem Lubańskim. W RPA, oprócz wspomnianego Szpakowskiego, znajdą się także inni, nasi komentatorzy z telewizji publicznej: Maciej Iwański, Tomasz Jasina, i Michał Zawacki.
TVP, zgodnie z umową, ma także możliwość wykorzystywania materiałów FIFA News.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I tak powinno być zawsze. Telewizja publiczna i tak sporo zarobi na reklamach, więc wielkiej łaski nie robi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.