Facebook Google+ Twitter

Mundurowi na koniach - XIV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej

Policjant z Częstochowy najlepszym zawodnikiem XIV Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej

sierż. szt. Grzegorz Wypchlak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przyjmuje Puchar i gratulacje / Fot. Tomasz BrędzelXIV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej odbył się 7 czerwca 2014 r. w klubie TKKF "Pegaz" w Częstochowie. Pogoda dopisała, a emocje sięgały zenitu. Turniej zgromadził liczną publiczność. W zawodach wzięli udział policjanci i strażnicy miejscy z Polski, a także z zagranicy.


Policjantów na koniach rzadko widzimy na ulicach, jednak jak się okazuje Częstochowska drużyna policji konnej działa od 1998 roku. Od kilku lat odbywają się także turnieje, w których biorą udział zarówno służby z Polski, jak i z zagranicy.
W tegorocznych zawodach uczestniczyło 28 zawodników z 14 drużyn z Polski, Węgier, Czech i Niemiec. Zadaniem zawodnika było przejechanie specjalnie utworzonego toru z przeszkodami w jak najkrótszym czasie. Następnie można było obejrzeć zmagania jeźdźców przy skakaniu przez coraz wyższą przeszkodę, a także mecz piłki z ich udziałem. Kolejną atrakcją były pokazy polskich policjantów wraz ze specjalnie szkolonymi psami, które uczestniczą razem z nimi w służbie.

Najlepszym jeźdźcem turnieju został sierż. szt. Grzegorz Wypchlak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wraz ze swoim koniem Don Camillo. Puchar wręczył Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz. Drugie i trzecie miejsce w kategorii indywidualnej zajęła drużyna z Ostrawy, natomiast najlepszą drużyną Turnieju okazali się także zawodnicy z Ostrawy - Libor Zedniczek na koniu Macarena oraz Daniel Orsag na koniu Solo Faga. Wszyscy oni otrzymali puchary, które wręczył Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji podinsp. Radosław Mazur.

W kategorii drużynowej zwyciężyła ekipa z Częstochowy - sierż. szt. Grzegorz Wypchlak na Don Camillo i st. sierż. Agnieszka Mordal na koniu Bonzo. Trzecie miejsce zajeli policjanci z Komendy Stołecznej - sierż. Przemysław Frąckiewicz na koniu Romeo II oraz asp. Dariusz Małkowski na Sorbecie.

Nagrodę otrzymała także zawodniczka z Węgier - Edina Zgigo na Titoku za styl i grację. Natomiast najlepszą amazonką turnieju była zawodniczka z Czech - Vladimira Podrouekowa na koniu Agata.


Na koniec imprezy można było posłuchać zespołu Habakuk.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejny cykl zawodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.